021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/08/05
302 بازدید

حقایق کمتر شناخته شده راجع به سرورها

حقایق کمتر شناخته شده راجع به سرورها

حقایق کمتر شناخته شده راجع به سرورها و ذخیره داده

حالا جهان ما از دنباله‌ای از مراکز داده به هم متصل و مزارع سرور تشکیل شده است که همانند سیستم مرکزی اعصاب برای زندگی روزمره ما عمل می‌کند. دستگاه‌هایی را تغذیه می‌کنند که ما از آنها استفاده می‌کنیم و به رایگان داده را برای ما به جریان در می‌آورند. برای کمک به قابل فهم تر کردن مسئله، برخی از حقایق مورد علاقه خود را راجع به سرورها، ذخیره داده و بیشتر گردآوری کرده‌ایم. بیایید با یکی از سوالات مورد علاقه ما شروع کنیم: چه تعداد مزارع سرور در جهان وجود دارد؟

چه تعداد مزارع سرور در جهان وجود دارد؟

امسال ما در سراسر جهان در مسیر دستیابی به 8.6 میلیون مرکز داده و مزرعه سرور هستیم. اکثر آنها کوچک هستند، اما به طور متوسط، مزرعه‌های سرور جدیدتر به طور قابل توجهی بزرگتر و قدرتمندتر ‌می‌شوند.

با این حال این واقعیت جالب در مورد سرورها ما را به سمت یکی از حقایق مورد علاقه اما کمتر شناخته شده در مورد سرورها هدایت می‌کند: 8.6 میلیون اوج تعداد سرورهاست و ما در حال مشاهده آغاز کاهش تعداد مزارع سرور هستیم. در حالی که تعداد مزارع کاهش ‌می‌یابد، کارشناسان پیش بینی ‌می‌کنند که فضای مرکز داده تا سال 2018 به بیش از 1.94 میلیارد فوت مربع برسد. یکی از مهمترین حقایق در زمینه ذخیره داده‌‌ها این است: داده‌های بزرگتر وضعیت بهتری می‌یابند.

شما احتمالا قدیمی‌ترین و جدیدترین سرورها را تشخیص می‌دهید

یک واقعیت خنده دار اما کمتر شناخته شده درباره سرورها این است که همه آنها مشابه به نظر ‌می‌رسند؛ مخصوصا اگر این برچسب‌های تبلیغاتی روی آنها را حذف کنید. سرورها از نسلی به نسل دیگر کمی تغییر می‌کنند و بسیاری از اجزای اصلی خود را تنها با به روزرسانی جزئی یا تغییر مکان حفظ ‌می‌کنند.

سرورها کم کم کوچکتر شدند، اما به نظر ‌می‌رسد به اندازه کافی مشابه هم هستند، که ممکن است به همین دلیل از تغییرات یک دهه گذشته تعجب کنید. بیشترین تغییرات، تغییرات داخلی هستند که شامل افزایش قابل توجهی در نرخ انتقال داده و کاهش مصرف برق می‌شود.

شهر لودون به داده شما دسترسی دارد

حدود 70 درصد ترافیک اینترنتی جهان از طریق شهرستان لودون در ویرجینیا عبور می‌کند. نام مستعار «کوچه مرکز داده» را به خود اختصاص داده است و بیش از 60 مزرعه سرور مختلف با بیش از 10 میلیون فوت مربع فضا را در اختیار دارد؛ در حال حاضر پروژه‌‌هایی برای افزودن 3.5 میلیون فوت مربع دیگر در دست اجرا است. کل درآمد حاصل از این تجارت و درآمدی که کارکنان آن خلق می‌کنند، حدود 7.2 درصد درآمد کل ایالت است.

حقایق کمتر شناخته شده راجع به سرورها

فیس بوک مرکز داده‌ای در قطب شمال دارد: سرما و نیرومند

یکی از پیشرفته ترین مراکز داده در جهان در نزدیکی قطب شمال قرار دارد. فیس بوک مرکز داده Luleå را در شمال سوئد ایجاد کرده است، که جایی کم جمعیت، سرد و فوق العاده هوشمند است. این مرکز داده ‌می‌تواند از برق آبی برای راه اندازی سرورها استفاده کند. منظور از مکان سرد این است که سیستم‌‌های خنک کننده از هوای اطراف ساختمان استفاده ‌می‌کنند.

شهر Luleå همچنین منبع توان فوق العاده پایداری را عرضه می‌کند که برای عملکرد مناسب مورد نیاز است. اغلب به این مسئله فکر نمی کنیم، اما مکان سرور ‌می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

سیستم‌های هوشمند می‌توانند بازیافت شوند

حدود 80 درصد از کل تجهیزات موجود در مزارع سرور ذخیره سازی داده قابل بازیافت هستند. هنگامی که شرکت‌‌ها بر مواد قابل بازیافت تمرکز ‌می‌کنند،از دارایی آنها کم می‌شود و این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بازیافت یا فروش تجهیزات سرور مورد استفاده یکی از ساده ترین راه‌‌ها برای بهبود اعتبار شما در زمینه بازیافت است و این عمل ممکن است به شما این امکان را دهد تا از رقبای خود پیشی گیرید.

حافظه از OEM جداگانه نشات می‌گیرد

سازندگان سرور تلاش خود را بر روی سرورها متمرکز ‌می‌کنند و نه تجهیزات کمکی. در جهان بسیار تخصصی سازی شده ما، این بدان معناست که حتی چیزی به یکپارچگی حافظه، اغلب از یک منبع خارجی نشات می‌گیرد. سازندگان مزرعه سرور سفارشی نیز تمایل به استفاده از حافظه‌‌های غیر سرور OEM دارند چرا که ‌می‌تواند بسیار ارزان تر باشد و استانداردها و ضمانت‌‌های یکسانی داشته باشد.

ذخیره داده دشوار است

حدود 47 درصد از شرکت‌‌ها اظهار ‌می‌دارند که رشد و ذخیره سازی داده‌‌ها چالشی بزرگ است زیرا نیازهای ذخیره سازی هر سال حدود 40 درصد افزایش ‌می‌یابد. داده‌‌های جهان در دهه آینده 50 برابر افزایش ‌می‌یابند.

یک واقعیت جالب در مورد ذخیره سازی داده‌‌ها این است که در حال حاضر، بیشتر ذخیره سازی در محیط‌‌های مجازی به جای محیط‌‌های مرسوم انجام ‌می‌شود. این بدان معناست که بسیاری از شرکت‌‌ها از راه حل‌‌های پیش فرض به محیط‌‌های مجازی مجتمع روی می‌آورند که بازیابی اطلاعات را به روش‌‌های بیشتری ارائه ‌می‌دهند.

داده در حال گرانتر شدن است

حقیقت کمتر شناخته شده‌ای راجع به ذخیره داده: بودجه شما برای ذخیره داده‌‌ها همیشه افزایش خواهد یافت، حتی اگر در ذخیره سازی کارآمدتر شویم.

در حال حاضر 40 درصد از شرکتهای بزرگ سالانه هزینه بیشتری برای ذخیره سازی در سخت افزار صرف ‌می‌کنند، این در حالی است که تقریبا 50 درصد تصور ‌می‌کنند که هزینه مصرفی آنها حتی اگر تعداد خدمات ارائه شده را کاهش دهند، ثابت ‌می‌ماند. نیازهای ظرفیت ذخیره سازی سالانه 15 تا 25 درصد رشد ‌می‌کند.

اینها تعدادی از حقایق، ارقام و شگفتی‌‌های مورد علاقه ما در مورد ذخیره سازی داده و مزرعه سرور بود.

نیاز به خرید سرور دارید؟ با کارشناسان فروش شرکت رسام سرور تماس بگیرید!