021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1402/12/27
85 بازدید

در مورد توسعه بازی چه ‌می‌دانید

در مورد توسعه بازی چه ‌می‌دانید

هر آنچه که باید در مورد توسعه بازی بدانید

امروزه توسعه بازی یکی از هیجان انگیزترین مسیرهای شغلی برای مهندسان نرم افزار است. با افزایش روزافزون پیچیدگی و مسائل مرتبط با بازی‌‌های امروزی، تقاضا برای توسعه دهندگان بازی افزایش شدیدی داشته است. شرکت ‌های محبوب بازی آماده هستند تا برای استعدادهای مناسب، حقوق بالایی بپردازند و همین امر توسعه بازی را به یکی از پردرآمدترین مشاغل تبدیل کرده است. میانگین دستمزد توسعه ‌دهندگان بازی در ایالات متحده بیش از 100000 دلار است که اگر یک مهندس نرم ‌افزار هستید، انتخاب آن را به شغلی پرارزش تبدیل ‌می‌‌کند.

در این مقاله به برخی از مهارت‌‌‌ها و صلاحیت‌‌‌های مورد نیاز برای داشتن برتری به عنوان یک توسعه ‌دهنده بازی نگاه ‌می‌‌کنیم. ما همچنین خواهیم دانست که توسعه بازی دقیقاً چیست و باید روی چه زمینه‌‌هایی تمرکز کنید تا مشاغل توسعه دهنده بازی را به دست آورید.

توسعه بازی چیست؟

توسعه بازی در اصل فرآیند ساخت و طراحی یک بازی از مرحله مفهومی تا مرحله راه اندازی است. این فرآیند شامل مراحل متعددی است که هر کدام به مجموعه ‌ای از مهارت ‌ها و تیمی از توسعه‌ دهندگان با انگیزه بالا نیاز دارد.

مراحل اصلی توسعه بازی از منظر فنی عبارتند از:

فاز مفهومی

در این مرحله توسعه‌ دهندگان و سازندگان مفهومی قابلیت اجرای مفهوم کلی بازی و ویژگی ‌های آن را اندازه ‌گیری ‌می‌‌کنند. آنها تصمیم ‌می‌گیرند که بازی اساساً شامل چه چیزی و انگیزه پایانی باشد. مرحله مفهومی شامل ایجاد داستان، ماموریت‌‌ها، سطوح و اهداف بازی است.

فاز طراحی

این مرحله شامل برنامه ریزی و طراحی محیط بازی است. توسعه دهندگان و طراحان بازی از کدهای قدرتمند استفاده ‌می‌کنند تا طراحی مجازی را به واقعیت تبدیل کنند. مرحله طراحی همچنین شامل برنامه ریزی چندین ویژگی در بازی است تا آن را، از جمله شخصیت‌‌ها، منظره بازی، پاداش‌‌های بازیکن و موارد دیگر منحصر به فرد و جذاب کند.

فاز توسعه

مرحله توسعه شامل نوشتن خطوط بی شمار کد برای زنده کردن بازی بر اساس طراحی از پیش برنامه ریزی شده است. توسعه دهندگان تک تک ویژگی‌‌ها را در بازی پیاده ‌می‌کنند و مفاهیم را زنده ‌می‌کنند.

فاز تولید

این مرحله ادامه مرحله توسعه است و بیشتر شامل افزودن جلوه‌‌های صوتی و تصویری به محیط بازی است. همچنین شامل ادغام سطوح بازی در گیم پلی است.

فاز تست

این یک مرحله حیاتی در فرآیند است که شامل زیرکی آزمایش ‌کنندگان و توسعه‌ دهندگان ‌می‌‌شود. هدف از این مرحله شناسایی اشکالات موجود در سطح بازی، شخصیت‌‌ها، محیط بازی و موارد دیگر است. باگ ‌های شناسایی شده قبل از انتشار اصلی برطرف ‌می‌‌شوند.

فاز راه اندازی

این بازی در نهایت پس از انتشار آلفا/بتا وارد بازار ‌می‌شود و در دسترس گیمرها قرار ‌می‌گیرد. جنبه‌‌های مختلف غیر فنی دیگر مانند بازاریابی و تبلیغات در این مرحله برنامه ریزی شده است.

مهارت‌‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بازی

برای به دست آوردن شغلی با درآمد بالا به عنوان توسعه‌ دهنده بازی در یک شرکت برتر بازی سازی، باید مجموعه خاصی از مهارت ‌ها را داشته باشید که به شما در انجام مسئولیت ‌هایتان کمک می‌ کند. بیایید به چند مهارت مهم مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بازی نگاه کنیم:

 • دانش کاری یک زبان برنامه نویسی شی گرا
 • دانش کاری طراحی سطح بازی
 • دانش کاری تبدیل طراحی بازی به کد عملکردی
 • دانش کاری موتورهای بازی و نحوه کار آنها
 • دانش ادغام ایده‌‌های طراحی در محیط بازی
 • امکان تشخیص اشکالات در کد بازی و نگهداری و اصلاح نسخه‌‌های مختلف کد بازی
 • آشنایی با نرم افزارها و ابزارهای مختلف بازی

فهرست ابزارهای مورد استفاده برای توسعه بازی

دانش شما در مورد نحوه عملکرد برخی از ابزارهای محبوب توسعه بازی برای توسعه بازی بسیار مهم است. بیایید به برخی از ابزارهای محبوب مرتبط با توسعه بازی نگاهی بیندازیم.

 • Panda3D
 • PlayCanvas
 • GameSalad
 • Unreal Engine
 • Unity
 • GameMaker: Studio
 • Godot Engine
 • Marmalade

نقش‌‌های مختلف مرتبط با توسعه بازی

توسعه بازی یک فرآیند جامع است که شامل مراحل، نقش‌‌ها و منابع متعددی است. اگر به دنبال نقشی در ساخت بازی هستید، این بخش به شما ایده ای در مورد نقش‌‌های حرفه ای مختلف مرتبط با توسعه بازی ‌می‌دهد.

طراح بازی

طراحان بازی درگیر برنامه ریزی ساختار کلی و چیدمان بازی هستند. آنها محیط بازی، داستان، شخصیت‌‌های آن و سایر ویژگی‌‌های کلیدی آن را برنامه ریزی ‌می‌کنند. به این ترتیب نقش اصلی طراحان بازی، تجسم بازی و هر ویژگی مرتبط با آن است.

توسعه دهنده بازی

نقش اصلی توسعه دهندگان بازی این است که طراحی را از طریق کدهای کاربردی زنده کنند. توسعه دهندگان بازی ملزم به داشتن تسلط بر روی زبان‌‌های برنامه نویسی و ساخت الگوریتم‌‌های بازی هستند که ویژگی‌‌های درون بازی را خودکار سازی ‌می‌کند.

انیماتور بازی

انیماتورهای بازی اساساً برای ادغام افکت‌‌های انیمیشن در گیم پلی کار ‌می‌کنند. آنها همچنین با جلوه‌‌های صوتی و تصویری مختلف مرتبط با بازی سروکار دارند.

تستر بازی

نقش اصلی یک تستر بازی شناسایی و رفع اشکالات درون بازی است. تسترهای بازی خطاها را در محیط بازی، سطوح بازی و سایر قسمت‌‌ها شناسایی ‌می‌کنند.

هنرمند بازی 3D

هنرمندان سه بعدی از نزدیک با طراحان و انیماتورهای بازی همکاری ‌می‌کنند تا عناصر سه بعدی مختلف را در بازی ادغام کنند. آنها از یک سری نرم افزار و ابزار بازی برای رسیدن به این هدف استفاده ‌می‌کنند.

مهندس QA

مهندسان QA بررسی‌‌های نهایی بازی را قبل از راه اندازی انجام ‌می‌دهند.

میانگین حقوق برنامه نویس بازی در ایالات متحده

توسعه بازی به یکی از مشاغل مورد تقاضا در مهندسی نرم افزار در سال‌‌های اخیر تبدیل شده است و این بیشتر به دلیل وسعت بسیار زیاد آن است. میانگین دستمزد توسعه دهندگان بازی در ایالات متحده، طبق BuiltIn، 115846 دلار در سال است. این جدا از بسیاری از مزایای دیگری است که شرکت‌‌های برتر به توسعه دهندگان بازی، از جمله بیمه، سلامتی، بازنشستگی و مزایای مالی ارائه ‌می‌دهند.

همانطور که ‌می‌بینید به توسعه دهندگان بازی پاداش‌‌های پرسودی ارائه ‌می‌شود که آن را به یک حرفه پر ارزش برای مهندسان نرم افزار تبدیل ‌می‌کند.

سوالات متداول در مورد توسعه بازی

1. برای تبدیل شدن به یک بازی ساز در ایالات متحده چه مهارت‌‌هایی لازم است؟

برخی از مهارت‌‌های ضروری برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بازی عبارتند از:

 1. درک قوی از زبان برنامه نویسی شی گرا
 2. درک خوب از سیستم‌‌های مقیاس پذیر
 3. دانش کاری موتورهای بازی
 4. آشنایی با نرم افزارها و ابزارهای مختلف بازی

2. چند زبان برنامه نویسی برای ساخت بازی مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند؟

C++ پرکاربردترین زبان برنامه نویسی برای ساخت بازی است. جدای از آن، توسعه دهندگان بازی از جاوا، روبی و پایتون نیز استفاده ‌می‌کنند.

3. مراحل مختلف توسعه بازی شامل چه مراحلی ‌می‌شود؟

مراحل مختلف ساخت بازی عبارتند از:

 1. مرحله طراحی بازی
 2. مرحله توسعه
 3. مرحله تولید
 4. مرحله آزمایش
 5. مرحله راه اندازی

4. میانگین دستمزد بازی سازان در آمریکا چقدر است؟

میانگین دستمزد توسعه دهندگان بازی در ایالات متحده 115846 دلار در سال است.

5. برخی از نقش‌‌های محبوب مرتبط با توسعه بازی چیست؟

برخی از نقش‌‌های محبوب مرتبط با توسعه بازی عبارتند از: طراح بازی، توسعه دهنده بازی، انیماتور سه بعدی، مهندس QA، انیماتور بازی و تستر بازی.


رسام سرور می‌تواند تامین کننده سرور بازی برای کسب و کار شما باشد!