HP Intelligent Provisioning چیست و چه کاری انجام می دهد؟

سرور های نسل HP Gen8 به بعد، از ویژگی ای آنبورد به نام Intelligent Provisioning بهره می برند که  پیاده سازی سرور یا دیتا سنترهای جدید در هر کسب و کاری را بسیار ساده و کارآمد می کند. این ویژگی جایگزین DVD های قدیمی HP Smart Start و Firmware می شود.

روش کار بسیار آسان است! هنگامی که سرور را بوت می کنید، برای وارد شدن به ویژگی Intelligent Provisioning دکمه F10 را فشار دهید. برای پیاده سازی سیستم عامل (OS) بر روی سرور از طریق یک نصب wizard  اقدام می کند.

HP Intelligent Provisioning چیست ؟

زمانی که سرور بوت می شود F10 را فشار دهید.

پس از فشار دادن F10، ویژگی Intelligent Provisioning پس از بارگذاری کامل، به شما دو گزینه را نشان می دهد: پیکربندی و نصب (Configure and Install) یا انجام تعمیر و نگهداری (Perform Maintenance). این مسئله بسیار شبیه به Smart Start DVD است که در گذشته برای نصب سرورهای HP یا انجام کارهای تعمیر و نگهداری استفاده می شد. اکنون همه این موارد یکپارچه شده است!

HP Intelligent Provisioning چیست ؟

دو گزینه: پیکربندی و نصب یا انجام تعمیر و نگهداری

شما می توانید از این ویژگی برای نصب سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز سرور، نسخه های مختلف لینوکس (Red Hat, SuSE)  و VMware ESXi  استفاده کنید. در طی مراحل نصب، سرور (پس از ارائه سیستم با پیکربندی TCP / IP) آخرین نسخه های آپدیت سیستم عامل و درایور را از HP بارگیری می کند و آنها را مستقیما روی سرور نصب می کند. این امر شما را از دانلود و اجرای DVD Firmware Maintenance و نصب بسته پشتیبانی ProLiant در حین انجام مراحل نصب، آنگونه که در گذشته انجام می دادیم، بی نیاز می کند.

هنگامی که همه مراحل گفته شده طی شد، شما می توانید برای مثال سیستم عامل Windows Server 2008 R2 Standard Edition را در این سرور نصب کرده تا میزبان برنامه Oracle باشد. انجام کار نصب کمتر از یک ساعت طول میکشد که شامل نصب همه چیز از جمله سیستم عامل، درایورها و سیستم عامل است.