021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/04/16
372 بازدید

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور جی 10

در این مطلب به تعدادی از سئوالات پر تکرار در حوزه خرید سرور که توسط مشتریان محترم رسام سرور مطرح شده است ‌می‌پردازیم و میکوشیم که با پاسخ به آن‌‌ها کمکی هر چند ناچیز در زمینه خرید سرور اچ پی داشته باشیم . شما کاربر محترم ‌می‌توانید با ثبت نظرات و طرح سوالات خود در مورد نکات خرید سرور ما را در ارائه خدمات بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید .

 از پر تکرار ترین سوالات در حوزه خرید سرور ‌می‌توان به :

چه قطعاتی در قیمت سرور جی 10 تاثیر گذار است؟

از اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت سرور جی 10 ‌می‌توان به پردازنده سرور و میزان رم سرور اچ پی اشاره کرد . البته در صورت استفاده از دیسک های SSD ، این امر نیز در تعیین قیمت سرور اثر گذار ‌می‌باشد.

چه قطعاتی بیشترین تاثیر را در قیمت سرور دارند؟

جواب به این سوال ارتباط مستقیمی با مدل سرور انتخاب شده شما دارد به طوری که برای مثال اگر سرور شما از دسته سرورهای تاور (Tower) مانند HPE ProLiant ML30 G10 باشند به دلیل اینکه این سرورها توسط اچ پی برای کارهای با ظرفیت پایین ساخته شده است مهمترین عامل تعیین کننده در قیمت این رده از سرورها میزان رم سرور و میزان هارد یا اس اس دی سرور ‌می‌باشد.

این مسئله در سرورهای رکمونت سری 300 و 500 به عوامل بیشتری بستگی دارد برای مثال یکی از اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت سرور جی 10 ، پردازنده سرور در این نسل ‌می‌باشد به طوری که انتخاب مناسب سی پی یو سرور جی 10 ‌می‌تواند در قیمت سرور جی 10 تاثیر بسیار زیادی بگذارد .

برای انتخاب سی پی یو سرور مناسب با نیاز خود ‌می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان رسام سرور بهره مند شوید.

آیا یک سرور قدیمی با یک کانفیگ قوی تر از یک سرور نو بهتر است؟

نکته اصلی در تنظیم کانفیگ سرور رفع نیاز کاربران است به طوری که تمامی نیازهای کاربران ازنظر سرعت ، دقت و امنیت سرور باید تامین شود و صرف خرید یک سیستم با ظرفیت بالا و سخت افزار قوی نمی تواند تمامی نیازهای کاربران را برطرف کند ، پس بهتر است برای رسیدن به بالاترین سطح از خدمات و Performance کانفیگ سرور مد نظر خود را با کمک کارشناسان رسام سرور تهیه فرمایید تا ضمن برخوردار شدن از کانفیگی با بالاترین Performance در کنار قیمتی مناسب نیازهای تحت شبکه خود را براورده سازید .

سرور در حال حاضرمون نیاز به ارتقا دارد، چه گزینه‌‌های برای ارتقای سرور وجود دارد و چه عواملی در قیمت آن تاثیر دارد؟

ارتقای سیستم سرور به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید مشخص شود که هدف از ارتقا دقیقا برای رسیدن به چه ظرفیتی است . چون در بعضی موارد ظرفیت سرور از نظر میزان ذخیره سازی اطلاعات نیاز به ارتقا دارد یا در بعضی موارد با وجود سخت افزار مناسب سیستم از سرعت پایینی برخوردار است و فقط نیاز به افزایش سرعت سیستم ‌می‌باشد و یا مواردی از این دست .

در رابطه با هزینه‌‌های ارتقای سیستم این امر کاملا بستگی به مدل سرور و میزان ظرفیتی ‌می‌باشد که شما نیاز به ارتقای آن دارید برای مثال : در سرورجی 10 HPE هزینه ارتقای پردازنده و ماژول‌‌های دیسک‌‌های پر سرعت مانند ذخیره سازهای NVMe از اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت سرور جی 10 ‌می‌باشد.

شما مخاطبان محترم ‌می‌توانید با طرح سوالات خود در قسمت نظرات از پاسخ کارشناسان ما بهرمند شوید همچنین مشاوران رسام سرور به صورت تلفنی آماده پاسخگویی در رابطه با سوالات شما کاربران محترم در حوزه خرید سرور ‌می‌باشند.

برای کسب و کار خود نیاز به سرور دارید؟

یک تیم حرفه ای و آشنا به تمام سرورها و قطعات در شرکت رسام سرور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند.