021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
سئو سایت

خدمات سئو سایت – چگونگی و هزینه انجام SEO

سئو شامل چه کارهایی است؟

به طور خلاصه سئو شامل موارد زیر است، اما همین موارد دارای جزییات بسیاری است که در پایین توضیح می‌دهیم:

  • بررسی کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار و تهیه محتوای شاخص براساس آنها
  • بهینه سازی سرعت و رابط و تجربه کاربری سایت
  • لینک سازی داخلی و خارجی
  • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
  • تبلیغات

سئو چیست؟

سئو (SEO) مخفف کلمات Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. در واقع تمام فعالیت‌های بهینه سازی یک وبسایت برای کاربران مانند بهینه سازی کدنویسی، سرعت، محتوای شاخص و… به این جهت است که وبسایت در نتایج جستجوی گوگل یا سایر موتورهای جستجو در نتایج اول قرار بگیرد و بیشتر دیده شود. این دیده شدن و کلیک کاربر بر روی نتایج و ورود به سایت بهینه شده، می‌تواند ارزش بسیار زیادی برای کسب و کار داشته و فروش خود را چندین برابر کند. در همین زمینه رقابت بسیار شدیدی بین رقبای کسب و کارهای همکار ممکن است به وجود آمده و نتایج جستجو متفاوت باشد. بالا آمدن کلمات کلیدی یک کسب و کار که توسط کاربران در موتورها، جستجو می‌شود، هدف اصلی سئو و بهینه سازی است. برای مثال یک فروشگاه آنلاین کفش، می‌تواند روی کلماتی همچون “خرید کفش” یا “خرید کتونی” شروع به سئو کرده و در نتایج دیده شود.

بررسی کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار و تهیه محتوای شاخص براساس آنها

هر سایت کسب و کاری برای دیده شدن در موتورهای جستجو نیاز به معرفی محصولات و خدمات خود دارد. کلمات کلیدی در اینجا به معنی همان کلماتی است که کاربران در فیلد سرچ گوگل جستجو کرده و به دنبال محصول و یا هدف دیگر خود هستند. برای مثال کلمات کلیدی یک سایت لوازم یدکی خودرو معمولاً شامل ” نام قطعه + برند و مدل خودرو ” است که به این صورت سرچ می‌شود: چراغ جلوی تویوتا یاریس. بر اساس همین کلمات کلیدی، سایت مربوط به قطعات خودرو باید محتوای شاخصی (یونیک) مانند متن، عکس و ویدیو تولید کرده و در سایت قرار دهد. بررسی این کلمات و تولید محتوا برای آنها، مهم‌ترین عملی است که هر وبسایتی باید انجام دهد.

بهینه سازی سرعت و رابط و تجربه کاربری سایت

گوگل و سایر موتورهای جستجو، امتیاز بالایی به وبسایت‌هایی می‌دهند که سرعت بارگذاری یا لود بالایی برای کاربران دارند. برای مثال وبسایت‌های که زیر 3 ثانیه لود می‌شوند، امتیاز بیشتری در نتایج نسبت به وبسایت‌های کندتر دارند. به همین منظور بهینه سازی کدنویسی بک اند و فرانت اند ، دیتابیس، تصاویر و… برای سرعت لود بیشتر، بسیار مهم بوده و تاثیر مثبتی بر سئو دارد.

لینک سازی داخلی و خارجی

یکی از نکات اصلی و مهم در سئو وبسایت‌ها ، لینک سازی داخلی و خارجی است. لینک سازی داخلی بطور خلاصه شامل لینک دادن صفحات هم موضوع به صفحات دیگر است. این روند باید برای تمام صفحات اعمال شده و کلمات کلیدی در این بین مهم هستند و در واقع باید به آنها لینک داده شود. لینک سازی خارجی نیز شامل ساختن لینک‌هایی است که در سایت‌های دیگر قرار می‌گیرند. این توضیح خلاصه لینک سازی است که با رعایت نکاتی بسیار مهم باید انجام گیرد. لینک سازی بی هدف و نادرست، می‌تواند بسیار مخرب باشد.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

شاید به نظر برسد سئوی سایت برای فروش محصول و خدمت کافی باشد، اما سئو با کمک مواردی همچون ورود کاربران از شبکه‌های اجتماعی زودتر نتیجه می‌دهد. بازدید از صفحات محصول و یا خدمت شما و تبدیل آن به مشتری خود یک امتیاز مهم است که توسط همیاری مدیر شبکه های اجتماعی و سئوکار انجام پذیر است.

تبلیغات

هر نوع تبلیغ رسانه‌ای که به بازدید از سایت بیانجامد، با ارزش بوده و در کنار سئوی درست وبسایت، نتیجه چشم گیری در برند سازی و فروش دارد.

سوالات متداول در مورد سئو سایت

مدت زمان سئو چقدر است؟

پرسش در مورد زمان سئو نادرست است! هر وبسایت کسب و کاری براساس تعداد کلمات کلیدی، تعداد رقبا و میزان فعالیت آنها و بسیاری از فاکتورهای دیگر در نتایج جستجو به مرور زمان دیده می‌شوند و نمی‌توان زمان دقیقی برای دیده شدن وبسایت در نتایج اولیه گوگل در نظر گرفت.

طراحی سایت و نوع کدنویسی آن در سئو تاثیرگذار است؟

بله همینطور است. طراحی وبسایت و پیکربندی درست آن براساس سئو، در سرعت بارگذاری و همچنین چینش تگ‌های HTML به شکلی استاندارد، در امتیازگیری وبسایت از موتورهای جستجو تاثیر گذار است.

میزان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام و همچنین تبلیغات خارج از سایت چقدر در سئو تاثیرگذار هستند؟

در این حالت ممکن است بازدید کاربران بیشتر شده و بطور مستقیم در برندسازی تاثیرگذار باشد اما در سئو تاثیر مستقیمی ندارد. کم و بیش لینک‌های ساخته شده در شبکه‌های اجتماعی و سایر سایت‌ها تاثیر مستقیم در سئو خواهند داشت.

چرا محتوای یکتا (Unique) در سئو بسیار مهم است؟

بسیار بسیار سایت در اینترنت موجود است که ارزشی نداشته و به نحوه مرده به حساب می‌آیند. این به این دلیل است که محتوای مهمی ارائه نداده‌اند و سعی در کپی کردن مطالب سایر وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها کرده‌اند. محتوا زمانی شاخص و یکتا نباشد، برای سایت مخرب بوده و موتورهای جستجو به آنها امتیازی برای دیده شدن در نتایج اولیه نمی‌دهند.

نیاز به سئو و بهینه سازی وبسایت دارید؟ چرا با ما تماس نمی‌گیرید:

"*" indicates required fields

Max. file size: 3 MB.