021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/12/04
649 بازدید

چهار نکته امنیتی برای ویندوز سرور

چهار نکته امنیتی برای ویندوز سرور

ارائه 4 نکته امنیتی برای ویندوز سرور

نفوذ به سرور در سراسر جهان در حال افزایش است. در واقع در سال‌های اخیر موارد هک تا 32 درصد افزایش یافته است، که باعث شده است تا شرکت‌ها میلیون‌ها دلار در کسب‌وکار ضرر کرده و حتی مبلغ بیشتری را برای اعتماد سازی در مصرف‌کننده هزینه کنند.

اگر از ویندوز سرور اختصاصی استفاده می‌کنید، پس این بر عهده شماست تا اطمینان حاصل کنید که هر کاری می‌توانسته‌اید انجام داده‌اید تا داده‌ها و اطلاعات مشتری خود را در برابر هکرها ایمن نگه دارید.

در این مقاله، برخی از مهم‌ترین نکات در مورد افزایش امنیت سرور ویندوز را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

1. قوی بودن رمز عبور را جدی بگیرید

همیشه مطمئن شوید که هنگام انتخاب رمز عبور برای سرور خود، رمز عبوری قدرتمند انتخاب می‌کنید.

به طور کلی، هدف شما باید ایجاد رمز عبوری حداقل ده کاراکتری باشد. این رمزهای عبور همچنین باید شامل حروف، اعداد، حروف بزرگ و کاراکترهای خاص باشد.

این رمز عبور باید برای سرور اختصاصی منحصربه‌فرد باشد و به طور ایده‌آل در یک برنامه مدیریت رمز عبور ذخیره شود، بنابراین نیازی به ذخیره آن در هیچ فایل رمزگذاری نشده یا یادداشتی نیست.

در صورت وجود ویروس شناسایی نشده در سیستم، ایده خوبی است که به طور دوره‌ای این رمز عبور را به‌روز کنید. به این ترتیب، ویروس نفوذی به سیستم آخرین رمز عبور را ذخیره نخواهد کرد.

2. به صورت منظم به‌روزرسانی کنید

صرف وقت برای به‌روزرسانی آزار دهنده است اما آزار دهنده‌تر این است:

همه مشتریان خود را از دست می‌دهید زیرا اطلاعات حیاطی و مهم آنها اکنون به لطف هکرها و عدم تمایل شما به نصب یک به‌روزرسانی ساده به صورت آنلاین در دسترس است.

به خاطر داشته باشید که به‌روزرسانی‌های سیستم عامل و نرم‌افزار تنها برای کمک به سرعت بخشیدن به کارها یا دانستن جدیدترین ویژگی‌ها نیستند. به‌روزرسانی‌ها همچنین برای رفع و جلوگیری از حفره‌های سیستم یا حتی برای حل نقض‌های امنیتی که ممکن است از آنها اطلاعی نداشته باشید ایجاد شده‌اند.

3. نرم افزار آنتی‌ویروس و ضد جاسوس‌افزار نصب کنید

البته اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از این ویروس‌ها هستید، ما قویا پیشنهاد می‌کنیم نرم‌افزار آنتی‌ویروس و ضد جاسوس‌افزار را روی سرور ویندوز اختصاصی خود نصب کنید.

این نوع نرم‌افزار را به عنوان راهکار پیشگیرانه برای سرور و کامپیوترهای محل کار خود در نظر بگیرید. هر زمان که فایلی را از اینترنت دانلود می‌کنید (که ‌می‌دانیم قرار است این کار را انجام دهید) در خطر تماس با ویروس هستید.

به خاطر داشته باشید که همه ویروس‌ها و نرم‌افزارهای تروجان و مخرب به اندازه سایرین آشکار نیستند. بدون نرم‌افزار آنتی‌ویروس مناسب، هکرها می‌توانند بدون اطلاع شما، فعالیت‌های کلیدی، داده‌های مهم شما را زیر نظر بگیرند.

4. یک فایروال نصب کنید

بسیاری از کارمندان فکر می‌کنند تا زمانی که نرم‌افزار آنتی‌ویروس را نصب کرده و هر چند وقت یکبار آن را به‌روز کرده باشند، از شر هکرها و ویروس‌ها در امان خواهند ماند.

این تفکر اشتباه است، و این مانند این است که اساسا سرور ویندوز اختصاصی را به حال خود گذاشته باشید.

ما قویا پیشنهاد می‌کنیم که علاوه بر نکات فوق، محافظت از طریق فایروال را نیز فعال‌سازی کنید. فایروال نه تنها در برابر هکرها از شما محافظت می‌کند، بلکه به نظارت دقیق بر افرادی که به سرور و سایر اطلاعات حساس دسترسی دارند نیز کمک می‌کند. اگر می‌خواهید هرگونه فعالیت مشکوکی را قبل از اینکه از کنترل خارج شود، بررسی کنید، این نکته کلیدی را به خاطر بسپرید.

برای محافظت از سرور ویندوز اختصاصی خود به کمک بیشتری نیاز دارید؟

اکنون می‌دانید که هنگام محافظت از سرور ویندوز اختصاصی خود، باید موارد ضروری را در نظر بگیرید. همچنین باید هم زمان و هم تخصص فنی داشته باشید تا بتوانید این نکات را عملی کنید. در صورت نیاز به امن سازی سرور کسب و کار خود، با رسام سرور تماس بگیرید.

برای خرید سرور HP برای سازمان خود، فقط رسام سرور را مد نظر داشته باشید. فروش با قیمت مناسب سرور و استوریج اچ پی