021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1402/02/09
191 بازدید

بررسی جدیدترین نسل سرورهای HPE GEN11

بررسی جدیدترین نسل سرورهای HPE GEN11

معرفی نسل یازدهم سرور HPE

هیولت پکارد (Hewlett Packard Enterprise) یازدهمین نسل از سرورهای ProLiant خود را معرفی کرده است که برای طیف وسیعی از بارهای کاری پیشرفته، از جمله هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل، برنامه‌های کاربردی ابری، برنامه‌های گرافیکی فشرده، یادگیری ماشین، زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) و مجازی سازی طراحی شده‌اند.

ProLiants جدید دارای سه گزینه پردازشی است: پردازنده‌های نسل AMD Epyc ” Genoa “، پردازنده‌های Intel Xeon Scalable ” Sapphire Rapids ” و پردازنده‌های Cloud-Native Ampere Altra و Altra Max

در مقایسه با نسل قبلی سرور، سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 از دو برابر پهنای باند ورودی/خروجی و 33 درصد تراکم پردازش گرافیکی با کارایی بالا در هر سرور اچ پی برای پشتیبانی از هوش مصنوعی و بارهای گرافیکی فشرده نسبت به نسل قبلی پشتیبانی می‌کنند.

ProLiants جدید همچنین با نظارت بر بوت ایمن و وضعیت سیستم از طریق ماژول پلتفرم قابل اعتماد (TPM)، که برای اولین بار با سرورهای جدید به عنوان یک ویژگی اجباری ارائه می شود، احراز هویت می شود. TPM یک تراشه تخصصی استاندارد صنعتی است که با مادربرد یکپارچه شده است تا سخت افزار را با کلیدهای رمزنگاری یکپارچه ایمن کند. TPM به ایجاد امنیت در برابر تهدیداتی مانند حملات سفت ‌افزار و بد افزار کمک می‌کند.

سرورهای ProLiant DL380 Gen11 و DL360 Gen11 هر دو از سری جدید پردازنده‌های Intel Max با 64 گیگابایت HBM2e پشتیبانی می‌کنند. نسل جدید این سرور می‌تواند برای بسیاری از مشتریان HPE، به‌ویژه استفاده از HBM2e در حالت حافظه پنهان، گزینه‌ای واقعا جالب باشد.

بررسی جدیدترین نسل سرورهای HPE GEN11

 

همچنین نسل چهارم پردازنده‌های Sapphire Rapids Intel Xeon را با نام “Sapphire Rapids” را که اخیرا معرفی شده است ساپورت می‌کند که این یک پلتفرم کاملاً جدید با ویژگی‌هایی مانند DDR5، PCIe Gen5، CXL، EDSFF و غیره است. این سی پی یو با سوکت جدید، فقط با سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 با Sapphire Rapids سازگار است.

HPE همچنین زنجیره تامین سری جدید سرورهای خود را (نسل 11 سرورهای اچ پی) فراتر از آمریکای شمالی به سراسر جهان گسترش می‌دهد. زنجیره تامین معتمد شامل سرورهای تایید شده است که با محافظت و نگهداری ایمن از داده‌ها در طول فرآیند تولید همراه هستند. این شامل بررسی‌های پس‌زمینه و امنیتی تأیید شده در کارمندان HPE می‌شود که سرورها را برای منبع‌یابی، بازرسی و قابلیت ردیابی دقیق مؤلفه می‌سازند. همچنین از دست کاری سفت‌افزار و سخت‌افزار با استفاده از قفل پیکربندی سرور برای تأیید تغییرات غیرمجاز یا فعالیت مشکوک جلوگیری می‌کند.

سرورهای جدید با پردازنده های AMD و Ampere در 10 نوامبر در دسترس خواهند بود و نسخه‌های اینتل اوایل سال آینده در دسترس خواهند بود، زمانی که شرکت اعلام کرد تراشه‌های Sapphire Rapids را منتشر خواهد کرد. سرورها برای خرید مستقیم یا از طریق مدل مصرفی GreenLake HPE در دسترس خواهند بود.

HPE همچنین یک سرور جدید تاور دارد. بسیاری از تاورها و سرورهای SMB HPE برای Ice Lake Xeons به‌ دلیل هزینه‌های بسیار زیاد تراشه‌های جدید و PCIe Gen4 به‌روزرسانی نشدند. برای HPE مهم است که به مشتریان در بخش‌های مختلف توانایی استفاده از جدیدترین پردازنده ها را بدهد و در آخرین جلسات متخصصین این کمپانی برای حل این مسئله راهبردهایی مطرح شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای قیمت سرور HPE و قیمت سرور G11 می‌توانید با کارشناسان و متخصصین رسام سرور ارتباط بگیرید.