021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/11/20
775 بازدید

پهنای باند نامحدود در مقابل پهنای باند اندازه گیری شده

پهنای باند نامحدود در مقابل پهنای باند اندازه گیری شده

پهنای باند نامحدود در مقابل پهنای باند اندازه گیری شده

هنگام راه‌اندازی یک سرور جدید برای کسب‌و‌کار یا پروژه بعدی خود، ابتدا باید تعیین کنید که شبکه و پهنای باند مورد نیاز سرور چقدر خواهد بود. این یک تصمیم مهم است چرا که انتخاب طرح پهنای باند اشتباه ممکن است عواقب پرهزینه‌ای داشته باشد.

پهنای باند اندازه گیری نشده و نامحدود در زمان استفاده از پهنای باند مصرفی یکسان نیستند. بحث‌های زیادی در مورد این موضوع برای بررسی وجود دارد. پهنای باند نامحدود چیست؟ نامحدود به معنی پهنای باند بی‌نهایت است؟ آیا تفاوتی وجود دارد؟

پاسخ ساده این است که بله، تفاوت وجود دارد، با این حال، اغلب به طرح هاست شما نیز بستگی دارد. دو استراتژی متداول تخصیص داده شده وجود دارد که شرکت‌های هاست سرور استفاده می‌کنند: استراتژی‌هایی که بر اساس ترافیک تخصیص می‌دهند و یا استراتژی‌هایی که بر اساس پهنای باند تخصیص می‌دهند، که به ترتیب به عنوان طرح‌های اندازه‌گیری شده و اندازه‌گیری نشده نیز شناخته می‌شوند.

طرح‌های پهنای باند نامحدود طرح‌های پهنای باند محدود طرح‌های پهنای باند اندازه‌گیری شده در برابر نامحدود
با ترافیک نامحدود در اتصال اینترنت 1 گیگابیت در ثانیه، می‌توانید به همان اندازه یا کمتر از ترافیک مورد نیاز برای دستیابی به اهداف سرور خود استفاده کنید. با اتصال اینترنت 1 گیگابیت بر ثانیه به 20 ترابایت ترافیک دسترسی دارید. ترافیک معیاری است برای میزان مصرف ترافیک داده که مشتری هاست می‌تواند استفاده کند. ارائه دهندگان هاست سرور که داده‌ها را بر اساس ترافیک محدود می‌کنند معمولا این را به عنوان مقدار داده‌ای که می‌توان در ماه منتقل کرد بیان می‌کنند؛ برای مثال 20 ترابایت در ماه.
——- ——– پهنای باند سرعت انتقال داده به و از یک وب سرور است. یک طرح شرکت هاست سرور که بر اساس پهنای باند تخصیص می‌دهد ممکن است حساب‌هایی با پهنای باند 1 گیگابیت در ثانیه را تبلیغ کند. این بدان معناست که شما می‌توانید حداکثر 125 مگابایت را در یک بازه زمانی خاص (هر ثانیه) انتقال دهید، اما هر ماه به شما امکان انتقال نامحدود داده می‌شود.

 

پهنای باند بی‌نهایت چطور؟ اغلب شرکت‌های هاست طرح‌هایی را ارائه می‌دهند که با پهنای باند محدود می‌شوند و نه ترافیک؛ که به آن طرح‌های هاست نامحدود نیز گفته می‌شود و محدودیت بالایی در میزان داده‌ای که می‌توانند در یک دوره معین منتقل کنند، دارند.

محدودیت فیزیکی در مورد میزان داده‌ای که می‌توانید در هر ماه مصرف کنید، حتی با خدمات نامحدود وجود دارد، اما معمولا بسیار زیاد هستند. همچنین محدودیتی در سرعت انتقال وجود دارد، این مقدار داده‌ای است که اتصال می‌تواند در یک ثانیه منتقل کند ضربدر تعداد ثانیه در آن بازه زمانی. به عنوان مثال، یک اتصال 1 گیگابیت در ثانیه می‌تواند تقریبا 324 ترابایت را در یک ماه انتقال دهد. اما تفاوت زیادی در نحوه پرداخت طرح‌های محدود و نامحدود وجود دارد.

پیش‌بینی می‌شود تا سال 2020، کل پهنای باند اتصال جهانی از 1144 ترابیت در ثانیه در سال 2016 به 4991 ترابیت در ثانیه تا سال 2020 افزایش یابد که ایالات متحده 1795 ترابیت در ثانیه از این پهنای باند را به خود اختصاص می‌دهد.

پهنای باند نامحدود در مقابل پهنای باند اندازه گیری شده

 

بدون داشتن یک طرح هاست نامحدود، مشتریان می‌توانند تا میزان تخصیص ترافیک خود استفاده کنند، و محدودیتی بر میزان داده‌ای که می‌توانند مصرف کنند، قرار دهند. اگر پهنای باند بیشتری مصرف کنند، می‌توانند انتظار هزینه‌های اضافی را با نرخ تعیین‌شده برای هر گیگابایت یا ترابایت را داشته باشند. اکثر صاحبان کسب‌و‌کار ثبات و باند زیاد را برای برنامه‌های تجاری خود ترجیح می‌دهند و یک طرح هاست نامحدود اغلب یک ویژگی جذاب برای سرورهای اختصاصی آن‌ها است.

چه هنگام طرح پهنای باند نامحدود ممکن است گزینه مناسبی باشد

وقتی صحبت از سرور می‌شود، نمی‌توان استفاده از پهنای باند را دست کم گرفت. سرورهای اختصاصی نامحدود معمولا مشکلاتی برای بازدیدکنندگان سایت که ممکن است در مقیاس شرکتی یا اینکه اگر شرکت روی یک سرور مشترک باشد با آن مواجه شوند، را در بر ندارد. کسب‌وکارهای خوب می‌دانند که بیشتر وب‌سایت‌ها ممکن است از همان ابتدا به پهنای باند نامحدودی نیاز نداشته باشند، با این حال، داشتن این ویژگی مفید است زیرا مشتریان بیشتری به دست می‌آورند. آن‌ها همچنین نیازی به نگرانی در مورد هزینه‌های اضافی ناشناخته در پایان هر ماه ندارند و دقیقا می‌دانند که برای چه چیزی هزینه می‌کنند.

کسب‌وکارهای رسانه‌ای را در نظر بگیرید که ویدئوها را بارگذاری می‌کنند یا ارائه‌دهندگان هاست که بازی‌های بزرگی را ارائه می‌کنند که به پایگاه بزرگ مشترکین پاسخ می‌دهند. آن‌ها 20 ترابایت تخصیص خود را هدر می‌دهند و هزینه‌‌های اضافی برای داده‌های انتقالی اضافی می‌پردازند. برای مشتریان هاست سرور که اغلب نیاز به انتقال حجم عظیمی از داده‌ها دارند، طرح‌های نامحدود مقرون به صرفه‌تر و به سادگی منطقی‌تر هستند. آن‌ها می‌توانند بدون نگرانی در مورد هزینه‌ها یا جریمه‌های اضافی، داده‌های مورد نیاز خود را منتقل کنند. تنها محدودیت، قابلیت پهنای باند اتصال شبکه آن‌ها است (علی رغم محدودیت‌‌های بالایی که قبلا ذکر شد).

پیامدهای نداشتن پهنای باند بالا را با جذب مشتریان بیشتر در نظر بگیرید:

  • محدودیت در منابع
  • ازدحام ترافیک وب‌سایت
  • سرورها بیش از حد بارگذاری شده‌اند
  • صفحات وب کند بارگذاری می‌شوند
  • ممکن است برای مشاغلی که سرور یکسانی را به اشتراک می‌گذارند، مشکلاتی ایجاد کند

سرور اختصاصی چیست؟

اتصالات اندازه‌گیری شده ممکن است انتخاب مناسبی برای سایت‌های تجارت الکترونیک و تجاری با اندازه متوسط، ناشران و برنامه‌های کاربردی وب باشد که ممکن است نیازی به بزرگی مقیاس نداشته باشند، اما الزاماتی برای ذخیره و پردازش مقدار مشخصی از داده‌ها در اینترنت در هر ماه دارند.

مشتریان هاست سرور که می‌توانند از طرح‌های نامحدود بهره‌مند شوند عبارتند از:

  • هاست‌های بازی که نیاز به پشتیبانی از تعداد زیادی بازی به صورت همزمان با تاخیر کم دارند.
  • مشاغل رسانه‌ای که ویدئو و صدا را برای مخاطبان زیادی پخش می‌کنند.
  • سایت‌های رسانه‌های خبری، وبلاگ‌ها و فروشگاه‌های تجارت الکترونیک با حجم قابل توجهی از بازدیدهای روزانه.
  • مشاغلی که از سرورهای خود برای ذخیره و توزیع مقادیر زیادی داده استفاده می‌کنند.

ما می‌دانیم که تصمیم گیری در مورد سرورها، پردازنده‌ها، برنامه‌ها و پهنای باند می‌تواند یک کار پیچیده باشد که اغلب به یک راه‌حل به همان اندازه پیچیده نیاز دارد.

برای کسب و کار خود نیاز به سرور دارید؟

یک تیم حرفه ای و آشنا به تمام سرورها و قطعات در شرکت رسام سرور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند.