021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1401/07/23
399 بازدید

توضیحاتی در مورد انواع ماشین های مجازی

توضیحاتی در مورد انواع ماشین های مجازی

انواع ‌‌ماشین های مجازی – زبان ماشین مجازی چیست؟

در این مقاله به بررسی ‌‌ماشین های مجازی، انواع ‌‌ماشین های مجازی و زبان ‌‌ماشین های مجازی می‌پردازیم. ماشین مجازی همانند یک سیستم کامپیوتری مجازی است که روی سخت‌افزار شما کار می‌کند. تا حدی از سخت‌افزار سیستم شما (مانند CPU ، RAM ، فضای دیسک و…) استفاده می‌کند اما فضای آن کاملا از سیستم اصلی شما جدا است. دو ماشین مجازی در کار و عملکرد یکدیگر اختلال ایجاد نمی‌کنند و نمی‌توانند به فضای یکدیگر دسترسی داشته باشند که این توهم را ایجاد می‌کند که ما از سیستم سخت‌افزاری کاملاً متفاوتی استفاده می‌کنیم.

سوال: آیا محدودیتی برای تعداد ‌‌ماشین های مجازی که می‌توان نصب کرد، وجود دارد؟

پاسخ: به طور کلی محدودیتی وجود ندارد زیرا به سخت‌افزار سیستم شما بستگی دارد. از آنجایی که VM از سخت‌افزار سیستم شما استفاده می‌کند، اگر از ظرفیت خود خارج شود، شما را محدود می‌کند که ‌‌ماشین های مجازی بیشتری را نصب نکنید.

سوال: آیا می‌توان به فایلهای یک ماشین مجازی از طریق دیگری دسترسی داشت؟

پاسخ: به طور کلی خیر، اما به عنوان یک ویژگی سخت‌افزاری پیشرفته، می‌توانیم به اشتراک‌گذاری فایل برای ‌‌ماشین های مجازی مختلف اجازه دسترسی بدهیم.

برای کسب و کار خود نیاز به سرور دارید؟

یک تیم حرفه ای و آشنا به تمام سرورها و قطعات در شرکت رسام سرور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند.

انواع ماشین های مجازی

می‌توانید ‌‌ماشین های مجازی را به دو نوع طبقه‌بندی کنید:

  1. ماشین مجازی سیستم: این نوع ‌‌ماشین های مجازی پلتفرم کامل سیستم را در اختیار ما قرار می‌دهند و سیستم عامل مجازی را کامل اجرا می‌کنند. درست مانند جعبه مجازی، سیستم ماشین مجازی، محیطی را برای نصب کامل یک سیستم عامل فراهم می‌کند. در تصویر زیر می‌بینیم که سخت‌افزار Real Machine ما بین دو سیستم عامل شبیه‌سازی شده توسط مانیتور ماشین مجازی توزیع شده است. و سپس برخی از برنامه‌ها و فرآیندها در آن سخت‌افزار توزیع شده ‌‌ماشین های شبیه‌سازی شده به طور جداگانه در حال انجام است.

توضیحاتی در مورد انواع ماشین های مجازی

  1. ماشین مجازی پردازش: در حالی که ‌‌ماشین های مجازی پردازش، بر خلاف ماشین مجازی سیستم، امکان نصب کامل سیستم عامل مجازی را در اختیار ما قرار نمی‌دهند اما در حین استفاده از برنامه یا برنامه‌ای محیط مجازی آن سیستم عامل را ایجاد می‌کند و به محض خروج از آن برنامه، این محیط از بین می‌رود. مانند تصویر زیر، برخی از برنامه‌ها در سیستم عامل اصلی در حال اجرا هستند و همچنین برخی از ‌‌ماشین های مجازی برای اجرای برنامه‌های دیگر ساخته شده‌اند. این نشان می‌دهد که از آنجایی که آن برنامه‌ها به سیستم‌عامل متفاوتی نیاز داشتند، ماشین مجازی پردازش آن را در حال اجرا در اختیار آن‌ها قرار داد. به عنوان مثال نرم افزار Wine در لینوکس به اجرای برنامه‌های ویندوز کمک می‌کند.

توضیحاتی در مورد انواع ماشین های مجازی

زبان ماشین مجازی: نوعی زبان است که توسط سیستم عامل‌های مختلف قابل درک است و مستقل از پلتفرم است. درست مانند اجرای هر زبان برنامه‌نویسی (C، پایتون یا جاوا)، ما به کامپایلر خاصی نیاز داریم که در واقع آن کد را به کد قابل فهم سیستم (که به عنوان کد بایت نیز شناخته می‌شود) تبدیل کند. دقیقا به همان صورت زبان ماشین مجازی کار می‌کند. اگر بخواهیم از کدهایی استفاده کنیم که بر روی انواع مختلف سیستم عامل مانند (ویندوز، لینوکس و غیره) قابل اجرا باشد، زبان ماشین مجازی مفید خواهد بود.