021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/10/15
447 بازدید

خرید سرور فیزیکی بهتر است یا خرید فضای ابری

خرید سرور فیزیکی بهتر است یا خرید فضای ابری

چرا خرید سرور فیزیکی از خرید فضای ابری بهتر است؟

هر کسب و کار یا شرکتی نیاز به پردازش و ذخیره‌سازی داده‌های زیادی دارد که در آن فایل‌ها ذخیره می‌شوند و در عین حال به راحتی اما به روشی ایمن منتقل شوند. برای این کار، به طور کلی دو گزینه پیش رو دارید که عبارتند از سرور فیزیکی (سخت‌افرازی) و فضای ابری. عوامل اصلی که به شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب گزینه مناسب کمک می‌کند عموما کنترل، امنیت و هزینه است.

فهرست مطالب

 • مزایای خرید سخت‌افزار سرور
 • معایب فصای ابری
 • نتیجه‌گیری
 • سوالات متداول
 • سرور خصوصی مجازی چیست؟
 • هاست ابری چیست؟

مزایای خرید سخت‌افزار سرور

سرور فیزیکی داخلی در بسیاری از جنبه‌ها مانند کنترل، عملکرد و انطباق بهتر از یک فضای ابری است.

 1. سرور داخلی یا سرور سخت‌افزاری کنترل کامل را به کاربر می‌دهد. گاهی اوقات کاربر بهتر می‌داند که چگونه و چه زمانی از سرور استفاده کند. کنترل فیزیکی کامل کاربر به او این حق را می‌دهد که بر اساس نیاز خود کار و مدیریت کند.
 2. عملکرد با کیفیت سرورهای داخلی یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی است که آن را بهتر از فضای ابری می‌کند. پردازش سریعتر و کارآمدتر انجام می‌شود. هنگامی که حتی در آن زمان با حجم کار زیادی بارگیری می‌کنید، پردازش سریعتر و بدون تاخیر انجام می‌شود.
 3. قوانینی برای تنظیم و انطباق وجود دارد، این قوانین بر روی فضای ابری تاثیر دارند، از این رو فضای ابری ممکن است نتواند داده‌های حساس مربوط به اهداف دولتی یا مالی را ذخیره کند در حالی که چنین مشکلی در یک سرور فیزیکی درون دیتاسنتر خود سازمان، وجود ندارد.
 4. دریافت سخت‌افزار سرور یک سرمایه‌گذاری یکباره است که مجبور نیستید در فواصل زمانی برای دریافت خدمات خود هزینه بپردازید، علاوه بر این می‌توانید سرور خود را بر اساس نیاز خود سفارشی‌سازی کنید.

معایب فضای ابری

برای اینکه بفهمید چرا سرور فیزیکی بهتر از فضای ابری است، باید مزایای سخت‌افزار سرور و همچنین معایب فضای ابری را بدانید. فضای ابری معایب زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. کار با فضای ابری می‌تواند بسیار طولانی و زمان‌بر باشد. پشتیبان‌گیری از داده‌ها را می‌توان به راحتی تهیه کرد، اما در حین بازیابی همان فایل، زمان زیادی صرف می‌شود، گاهی اوقات سیستم حتی در بین آن خراب می‌شود.
 2. فضای ابری یک سرویس وابسته به اینترنت است از این رو با سرعت اینترنت محدود شده است. وقتی یک شبکه پرسرعت دارید بهتر کار می‌کند، در حالی که در شرایطی که یک شبکه پرسرعت نداشته باشید، سریع کار نمی‌کند. علاوه بر اینکه فایل‌های بزرگی که قرار است از طریق فضای ابری منتقل شوند، برای آپلود شدن نیاز به اتصال پرسرعت دارند، سرعت پایین به هیچ وجه کمکی نمی‌کند.
 3. در فضای ابری ممکن است یک خرابی ناگهانی سرویس رخ دهد، هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ممکن است داده‌های ذخیره نشده خود را از دست بدهید و نمی‌توانید ارتباطی با برنامه‌ها ایجاد کنید. با این حال، موارد ناخوشایند اغلب اتفاق نمی‌افتند، اما می‌توانند از جهات مختلف باعث اختلال در سیستم شما شوند.

با پیشرفت زمان و تکنولوژی، وابستگی مردم به اینترنت بیشتر و بیشتر می‌شود، آنها تمایل دارند از نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی بیشتری استفاده کنند اما هر استفاده‌ای از اینترنت مناسب نیست.

نتیجه‌گیری

سخت‌افزار سرور ممکن است قدیمی باشد، اما هنوز هم بسیار قابل اعتمادتر و محرمانه‌تر از فضای ابری است. اکنون مزایای سخت افزار سرور و معایب فضای ابری را می‌دانید.

سوالات متداول

سرور خصوصی مجازی چیست؟

VPS یا Virtual Private Server یک ماشین مجازی است که روی یک کامپیوتر سخت‌افزاری قدرتمند با نرم‌افزار خاصی اجرا می‌شود که به دستگاه اجازه می‌دهد تا به عنوان چندین سرور خصوصی مجازی روی یک قطعه سخت‌افزاری کار کند. سرور خصوصی مجازی یک سرویس دهنده را قادر می‌سازد تا چندین سیستم عامل و پنل کنترل را روی یک قطعه سخت‌افزار نصب کرده و همه آنها را به طور همزمان و مستقل از منابع دیگر VPS روی سرور اجرا کند.

هاست ابری چیست؟

هاست ابری به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌های کاربردی حیاتی خود را در یک محیط مجازی محافظت شده میزبانی کنید و به شما اجازه می‌دهد از هر کامپیوتر و در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید.