021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1402/01/17
198 بازدید

چگونه یک سرور انتخاب کنید

چگونه یک سرور انتخاب کنید

انتخاب سرور متناسب با کسب و کار شما

یکی از پر چالش‌ترین انتخاب‌ها در سازمان‌ها و شرکت‌ها انتخاب نوع سرور، هارد ، رم و سی پی یو برای کسب وکارهای مختلف است، این موضوع در شرکت‌ها و کسب وکارهای نوپا ملموس‌تر است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه یک سرور برای کسب و کار کوچک راه اندازی کنید، در این مقاله برخی از ويژگی‎‌‌های مهمی که باید در نظر داشته باشید تا چگونه یک سرور انتخاب کنید، ذکر و بررسی کرده‌ایم.

با وجود تنوع در مدل و نوع کارکرد بسیاری از سرورها، پردازنده‌ها، هارد دیسک و موارد دیگر، انتخاب یک سرور مناسب و متعلقات آن دشوار خواهد شد اما این پیچیدگی را می‌توان با  اندکی تحقیق و تفحص و بررسی نظرات افرادی که در این رشته تجربه‌های حرفه‌ای دارند به سادگی حل کرد، تنها چهار چیز وجود دارد که واقعاً هنگام انتخاب یک سرور کسب و کار کوچک باید در نظر بگیرید. در این مقاله، ما می‌خواهیم 3 انتخاب برتر برای سرور کسب‌وکار کوچک را بررسی کنیم و به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید بهترین سرور کسب‌وکار کوچک را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

چگونه می‌توان یک سرور برای کسب و کار کوچک انتخاب کرد؟

سرور یک دستگاه قدرتمند و کارآمد است که از طریق آن می‌توان به اطلاعات، سرویس‌ها و برنامه‌های قابل دسترسی در شبکه دسترسی داشت. سرورها معمولاً در مراکز داده‌ای یا فضاهایی با برق، خنک‌کننده‌ها و امنیت بالایی نصب می‌شوند تا بتوانند به صورت پایدار برای برقراری ارتباط در شبکه به کار گرفته شوند غالبا همیشه روشن است و از طریق کارت شبکه به اینترنت متصل است. می‌توان از آن برای میزبانی انواع خدمات و برنامه‌های کاربردی برای دستیابی به اهداف تجاری استفاده کرد.

چگونه سرور انتخاب کنیم
چگونه سرور انتخاب کنیم

از سرورهای تجاری می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

خدماتی که یک سرور برای کسب وکار کوچک ارائه می‌دهد

  • میزبانی ایمیل امن
  • اشتراک گذاری فایل
  • فضای ذخیره ابری
  • میزبانی وب سایت یا فروشگاه تجارت الکترونیک
  • میزبانی برنامه‌های SaaS مانند مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت فاکتور، مدیریت کارکنان، یا نرم افزار برنامه ریزی و همکاری.
  • پشتیبانی از چندین سرور مجازی
  • پشتیبان گیری از داده‌های کسب و کار
  • ذخیره و حفظ اسناد
  • ارائه دسکتاپ مجازی به کارمندان

انتخاب یک سرور کسب و کار کوچک می‌تواند تمام این خدمات و موارد دیگر را تامین کند. یک سرور قدرتمند در اجرا و عملکرد قادر است از همه آنها به طور همزمان پشتیبانی کند، اگرچه تقسیم عملکرد بین چندین سرور کوچکتر، به جای قرار دادن همه تخم مرغ ها در یک سبد، مزایایی دارد.

چگونه یک سرور مناسب برای کسب و کار کوچک انتخاب کنیم؟

مرحله 1: ارزیابی مشخصات سرور بر اساس برنامه‌هایی که قصد دارید اجرا کنید دو روش مختلف برای تعیین نیازهای پردازنده، رم و هارد دیسک وجود دارد که هنگام راه اندازی یک سرور کسب و کار کوچک باید انتخاب کنید:

1.خودتان تحقیق کنید

لیستی از تمام برنامه‌هایی که قصد دارید روی سرور اجرا کنید تهیه کنید.در نظر بگیرید که  برای انتخاب سرور مناسب در حال حاضر و احتمالا در آینده نزدیک هر برنامه به چند کاربر نیاز دارد.این فهرست را انتخاب کنید و به Google بروید تا به دنبال توصیه‌ها و آزمایش‌های انجام‌شده توسط دیگران باشید که نشان می‌دهد این برنامه از چه میزان منابع سرور ممکن است استفاده کند.

2.مشاوره با متخصص سرور

لیستی از برنامه‌هایی را که قصد دارید روی سرور اجرا کنید تهیه کنید.به وب سایت رسام سرور مراجعه کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.مرحله بعدی برای انتخاب سرور مناسب این موضوع است که بهترین موقعیت مکانی برای سرور را تعیین کنید.هنگام راه اندازی یک سرور برای مشاغل کوچک، دو گزینه اصلی در مورد مکان دارید:راه اندازی سروری که در دفتر شما قرار می‌گیرد. یا میزبانی سرور در فضای ابری در حالی که ممکن است پرداخت هزینه یکباره و خرید یک سرور کار بیهوده به نظر برسد، اما هر رویکردی  برای انتخاب سرور مزایا و معایبی دارد.

راه اندازی سرور کوچک که در دفتر کار شما جاگذاری شود:

معایب مزایا
برق لازم برای تامین انرژی و خنک کردن سرور می‌تواند هزینه‌های بیشتری داشته باشد. هزینه سخت افزاری یکباره انجام می‌شود.
هزینه‌های تعویض سخت افزارعدم تعویض فوری سخت افزار در صورت خرابی قطعات ممکن است در دراز مدت ارزان‌تر شود.
زیرساخت‌های اطفاء حریق و سرمایش ناکافی
قطعات سخت افزار به سرعت قدیمی می‌شود
بدون برق یا شبکه اضافی
معمولاً 1 گیگابایت بر ثانیه یا اتصالات شبکه اضافی وجود ندارد.

میزبانی سرور در فضای ابری:

مزایا معایب
از لحاظ سخت افزار، قابلیت ارتقاء در هر زمان. عدم دسترسی فیزیکی به سرور و پرداخت هزینه‌های ماهانه
بدون هزینه اضافی برای خنک کردن یا تغذیه سرور
اتصالات شبکه و برق اضافی
اطفاء حریق و تشخیص زودهنگام حریق

مرحله 3: بودجه سرورهای انتخابی خود را محاسبه کنید

نکته مهم در هنگام راه اندازی و انتخاب سرور هزینه آن است. در حالی که هر کسب و کاری منحصر به فرد است، در اینجا عواملی وجود دارد که ممکن است شما را به سمت انتخاب سرور ارزان‌تر یا گران‌تر هدایت کند. برخی از نظرات کاربران در رابطه با خرید و انتخاب سرور  ارزان یا گران را مطالعه کنید و از تجربیات این افراد در چگونه انتخاب کردن یک سرور مناسب استفاده کنید.

خرید سرور ارزان

سرور شما می‌تواند برای دوره‌های زمانی انتخابی شما آفلاین باشد بدون اینکه تاثیری بر کسب و کارتان داشته باشد.من بدم نمی‌آید از سخت‌افزارهای نسل قدیمی‌تری استفاده کنم که ممکن است در پردازش وظایف یا مصرف انرژی کمتر کارآمد باشند.اگر سرور فعلی خود را ارتقا بدهم لازم نیست که برای خرید نسل جدید آن اقدام کنم.من در رابطه با انتخاب سرور مناسب این نظر را دارم که به ویژگی‌های اضافی مانند اترنت دوگانه یا RAID نیازی ندارم.بار کاری سرور من عملیات نسبتاً کم مصرف است.

سرور من به عنوان یک فرانت اند برای ترافیک مشتری مهم مانند تجارت الکترونیک استفاده نخواهد شد.خرید یک سرور گران‌تر: سرور من باید همیشه روشن و آنلاین باشد.من به ویژگی‌های افزونگی مانند RAID و اترنت دوگانه نیاز دارم.سرور من میزبان تجارت الکترونیک یا سایر منابع روبروی مشتری خواهد بود.من بارهای کاری پیچیده و سنگینی‌ مانند پایگاه داده‌های تولید یا تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ دارم.من نمی‌خواهم تا چندین سال آینده یک سرور جدید تهیه کنم.من آخرین نسل سخت افزاری را می‌خواهم که بتواند وظایف را به نحو احسن انجام دهد.

انتخاب نوع سرور

سرورهای ترکیبی

یک سرور اختصاصی که توسط چند کاربر به اشتراک گذاشته شده است که هر کدام دارای محیط سیستم عامل مجزای خود هستند.

انتخاب مناسب برای

حجم کم و برنامه‌های کاربردی کم قدرت

مقرون به صرفه

ایده آل برای توسعه و برنامه های کاربردی کمتر قدرتمندسرور را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

سرور اختصاصی

یک سرور فیزیکی انفرادی که به یک مشتری اختصاص داده شده است.قدرت عملکرد و اجرایی بالا، تعبیه‌ی برنامه‌های کاربردی و حیاتی کل منابع یک سرور در اختیار شما قرار خواهد گرفت.قیمت این سرور متناسب با کارکرد آن بالا است.با توجه به مشاهده‌ی نظرات و تحقیقات انجام شده برای دریافت اطلاعات تخصصی‌تر می‌توانید با کارشناسان رسام سرور تماس گرفته یا در وبسایت رسام سرور پیام بگذارید.