021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/06/17
318 بازدید

آیا سرورهای رکمونت واقعا باید داخل رک نصب شوند؟

آیا سرورهای رکمونت واقعا باید داخل رک نصب شوند؟

آیا سرورهای رکمونت واقعا نیاز است که داخل رک سوار شوند؟

سرورهای رکمونت همیشه نیازی به نصب روی رک ندارند. رک سرور مدیریت و سازماندهی اجزای متعددی را که برای فعالیت‌های شبکه‌ای و محاسباتی ممکن است مورد نیاز باشند، آسان می‌کند. از آنجا که بازار لوازم دسته دوم، بازار بزرگی است و اجزای سرور به مدتی طولانی دوام می‌آورند، مردم در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که سرور در اختیار دارند اما لزوما نمی خواهند در زمینه رک هزینه کنند. در حالی که راهکارهایی برای استفاده از کل رک وجود دارد اما ممکن است مقرون به صرفه‌ترین روش نباشند.

کیت Rack to Tower چیست؟

تنها قابلیت ویژه‌ای که سرورهای رکمونت دارند این است که می‌توان آنها را رک کرد و همه اجزای داخلی را می‌توان در شاسی و حتی در حالت عمودی برج (تاور) نصب کرد. اگر 100 درصد مطمئن هستید که می‌خواهید سرور شما برای همیشه به تنهایی کار کند، کیت‌های Rack to Tower انتخابی ایده‌آل هستند. اساسا به سرور رکمونت شما شمایل یک سرور تاور را می‌دهند. هر سرور مابین 1 تا 2 واحد رک می‌تواند به راحتی در Universal Rack to Tower Kit جا شود. بیشتر به این دلیل وجود دارند که بهتر است سرور بلند و لاغر باشد تا اینکه مسطح و پهن باشد.

آیا سرورهای رکمونت واقعا باید داخل رک نصب شوند؟

چرا باید سرور را داخل رک نصب کنید؟

اگر قصد داشته باشید از سرور خود به عنوان کامپیوتر شخصی استفاده کنید، داخل رک کردن سرور تقریبا ضروری است. سرور شما به تنهایی قادر به انجام هر وظیفه‌ای است که کامپیوتر شخصی می‌تواند انجام دهد، اما این موضوع در واقع هدف از داشتن سرور نیست.

حتی در خانه، روش‌های زیادی برای استفاده از سرور وجود دارد، از جمله گرفتن فایل پشتیبان از داده‌ها و دسترسی به ماشین‌های مجازی در سراسر خانه.

بزرگترین تفاوت میان سرورها و کامپیوترهای شخصی این است که اجزای آن برای به حداقل رساندن زمان خرابی طراحی شده‌اند. غالبا از حافظه کد تصحیح خطا، منابع تغذیه اضافی (ECC)، آرایه‌های هارد دیسک اضافی (RAID)، توان شبکه پیشرفته و غیره استفاده می‌کنند. این بدان معناست که آنها به گونه‌ای طراحی شده اند که 24 ساعت روز و 7 روز هفته کار کنند و داده‌‌ها را به طور موثر توزیع کنند.

برای استفاده از این قابلیت‌ها، باید از تجهیزات شبکه دیگر مانند سوئیچ‌ها، روترها، پچ پنل‌ها یا احتمالا تجهیزات AV استفاده کنید. یادگیری نحوه مدیریت همه این تجهیزات به ویژه برای کسانی که در حال مطالعه IT هستند یا به دنبال اخذ گواهینامه امنیتی Cisco هستند، مفید است.

تمام تجهیزات ذکر شده در شاسی به صورت غیر رکمونت نیز موجود هستند. نقطه ضعف عدم رک کردن این است که پیدا کردن فضای متراکم برای ذخیره آنها و مدیریت کابل‌ها دشوارتر خواهد شد.

از چه رکی برای شبکه خانگی استفاده کنم؟

آیا سرورهای رکمونت واقعا باید داخل رک نصب شوند؟

از آنجا که سرورها در اندازه‌های مختلف، عمدتا از نظر ارتفاع و عمق، وجود دارند، به این سادگی نیست که یک محصول را برای همه توصیه کنیم. آنچه باید بیشتر به آن توجه کنید این است که سرور شما از چند واحد رک تشکیل شده است. ارتفاع هر واحد رک 1.75 اینچ (4.445 سانتیمتر) است. در مرحله بعد، باید عمق تجهیزات خود را بررسی کرده و رکی را خریداری کنید که بتواند از عمق کامل یا بیشتر پشتیبانی کند. اگر ارتفاع سرور شما 1U یا 2U (واحد رک) است، باید حداقل 1U دیگر برای روتر اضافه کنید، سپس تصمیم بگیرید که به سوئیچ، پچ پنل یا PDU احتیاج دارید یا خیر. در نهایت، برای کار با 2U تا 6U ارتفاع و عمق سرور که از طولانی‌ترین تجهیزات شما پشتیبانی کند، نیاز است.

نیاز به خرید سرور فیزیکی دارید؟ چرا با کارشناسان رسام سرور تماس نمی‌گیرید؟

برای کسب و کار خود نیاز به سرور دارید؟

یک تیم حرفه ای و آشنا به تمام سرورها و قطعات در شرکت رسام سرور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند.