021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1399/06/12
335 بازدید

انواع کاربری سرورها

انواع کاربری سرورها

انواع کاربری سرورها ، سرورها چه استفاده هایی دارند؟

معرفی کاربری سرورها :

سرورهای مختلف کارهای مختلفی را انجام ‌می‌دهند، از ارائه ایمیل و ویدئو گرفته تا محافظت از شبکه‌‌های داخلی و میزبانی وب سایت‌‌ها. در ادامه این مقاله انواع سروری که امروزه استفاده ‌می‌شوند را معرفی ‌می‌کنیم.

سرورها اغلب اختصاصی هستند، به این معنی که آنها کارهای متفرقه‌ای که به وظیفه اصلی‌شان ارتباط ندارد انجام نمی دهند. موارد زیر انواع کاربری سرورهایی هستند که امروزه در بازار استفاده ‌می‌شود.

سرور میزبانی وب (هاستینگ)

یک سرور وب با بارگذاری یک فایل از دیسک و ارائه آن در سراسر شبکه و مرورگر وب کاربر، محتوای آن را به یک مرورگر وب ارائه ‌می‌دهد. تمام فرآیند این مبادله اطلاعات با واسطه مرورگر و با استفاده از HTTP انجام ‌می‌شود.

انواع کاربری سرورها

نیاز به جمع آوری سخت افزار و خرید سرور دارید؟ رسام سرور مرجع خوبی برای شماست. از بخش خرید سرور HP و بخش‌‌های دیگر سایت دیدن فرمایید.

سرور پست الکترونیکی

سرور های پست الکترونیکی یا MAIL SERVER  ها تقریباً به اندازه سرورهای وب همه گیر و حیاتی هستند. از این سرور ها برای برای انتقال و ذخیره نامه‌‌های الکترونیکی از طریق شبکه‌‌های شرکتی LAN (شبکه محلی)، WAN (شبکه بی سیم) و اینترنت استفاده ‌می‌شوند.

انواع کاربری سرورها

سرور لیست

سرورهای لیست راهی برای مدیریت بهتر لیست‌‌های پستی (Mailing lists) ارائه ‌می‌دهند. این نوع سرور ها هم برای بحث‌‌های تعاملی عموم و حتی لیست‌‌های یک طرفه که اعلان‌‌ها، خبرنامه‌‌ها یا تبلیغات را ارائه ‌می‌دهند مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند.

سرور منبع باز

از سیستم عامل شما گرفته تا نرم افزار سرور که به انجام کار شما کمک ‌می‌کند، وجود یک سرور منبع باز یکی از قسمت‌‌های مهم بسیاری از زیرساخت‌‌های مبحث IT است.

انواع کاربری سرورها

سرور مجازی

در سال 2009 بود که تعداد سرورهای مجازی از تعداد سرورهای فیزیکی مستقر شده موجود نیز پیشی گرفتند. امروزه مجازی سازی سرور در مرکز داده تقریباً امری فراگیر و رایج شده است.

انواع کاربری سرورها

سرور پروکسی

سرورهای پروکسی بین برنامه‌‌های سرویس گیرنده (معمولاً یک مرورگر وب) و یک سرور خارجی (به طور معمول یک سرور دیگر در وب) قرار دارد که درخواست‌‌ها را فیلتر کرده و همچنین عملکرد و اشتراک گذاری اتصال را نیز بهبود ‌می‌بخشد.

سرور برنامه (اپلیکیشن)

گاهی اوقات به آن نرم افزار میان رده نیز گفته ‌می‌شود ، سرورهای برنامه قسمت بزرگی از محاسبات را بین سرورهای پایگاه داده و کاربر نهایی اشغال ‌می‌کنند و آنها اغلب این دو را به هم متصل می‌کنند.

سرور ارتباط REAL-TIME

این نوع سرور ها در گذشته به عنوان سرورهای چت یا سرورهای IRC شناخته ‌می‌شدند و گاهی از آن‌‌ها با عنوان سرورهای پیام رسانی فوری (IM) نیز یاد ‌می‌شود. این سرور ها تعداد زیادی از کاربران را قادر ‌می‌سازد تا بلافاصله اطلاعاتشان را تبادل کنند.

انواع کاربری سرورها

سرور FTP

این سرور یکی از قدیمی ترین سرویس‌‌های اینترنت است که از پروتکل انتقال فایل برای انتقال یا جابه جایی ایمن یک یا چند فایل بین رایانه‌‌ها استفاده ‌می‌کند. این در حالی است که این سرور امنیت و همچنین کنترل بالایی را حین انتقال برای کاربر فراهم ‌می‌کند.

انواع کاربری سرورها

سرور COLLABORATION

در اصل سرور COLLABORATION که زمانی “نرم افزار گروهی” نیز نامیده میشد، از طرق مختلف قدرت اصلی وب را نشان ‌می‌دهد. این سرور به این منظور طراحی شده است که کاربران بتوانند فارغ از منطقه مکانی خود و از طریق اینترنت یا اینترانت با یکدیگر در ارتباط بوده و در یک فضای مجازی با یکدیگر کار کنند.

بررسی و خرید سرورهای اچ پی

فروش سرور HP