سرور HP ProLiant DL360 G9
قیمت سرور HP DL360 G9
برای دسترسی به کانفیگها با قیمت مناسب سرور HP DL360 G9 ، کمی به پایین اسکرول کنید تا لیست قیمت را مشاهده فرمایید.
سرور HP ProLiant DL360 G9 نسل نهم سرور لیدر و پرفروش DL360 است که همانند نسلهای قبلی بسیار انعطاف پذیر بوده و بازدهی بالایی را برای کاربران به ارمغان میآورد. این سرور تک یونیت بوده و از لحاظ ارتفاع، نسبت به DL380 کوتاهتر است. پردازندههای مورد پشتیبانی این سرور شامل CPUهای نسخههای 3 و 4 Intel Xeon E5 است. هر CPU میتواند تا 22 هسته داشته باشد. یعنی در صورت استفاده از دو پردازنده 22 هسته ای، نهایتاً کاربران 44 هسته پردازشی خواهند داشت. 24 اسلات رم در این سرور تعبیه شده تا نهایتاً 3 ترابایت را میتواند پشتیبانی کند. بنا بر نیاز کسب و کار میتوانید از انواع هارد SFF و LFF (نوع شاسی مهم است) استفاده کنید.
آیا سرور HP ProLiant DL360 G9 Server ارزش خرید دارد؟
برای خرید این نسل از سرور باید کانفیگ مد نظر خود را بر حسب نیاز کسب و کار خود مد نظر داشته باشید. سرورهای نسل نهم HPE دیگر تولید نمیشوند و باید آنرا بصورت سرور استوک (کارکرده) خریداری نمایید.
لیست قیمت سرور HP ProLiant DL360 G9
| 8SFF, 2620v3*2, 32GB, HDD 600GB | ۷۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2620v3, 16GB, HDD 300GB | ۵۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2699v4*2, 320GB, HDD 4.8TB, SSD 1TB | ۴۹۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2667v4, 32GB, HDD 2.4TB | ۸۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2667v4*2, 64GB, HDD 3.6TB | ۱۳۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2699v4*2, 256GB, HDD 9.6TB | ۳۸۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2680v4*2, 64GB, HDD 2.4TB | ۱۱۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2680v4*2, 128GB, HDD 4.8TB | ۱۹۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2680v4*2, 128GB, HDD 3.6TB, SSD 960GB | ۲۴۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان | ||
| 8SFF, 2680v4*2, 256GB, HDD 2.4TB, SSD 500GB M2 | ۳۴۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان |
تحویل سریع
محصولات موجود در انباربسته بندی سالم
تحویل بسته بندی سالمپشتیبانی فنی
پاسخگوی سوالات فنی شماپرداخت امن
پرداخت آنلاین درگاه بانکیمقایسه محصولات مشابه
سرور HP ProLiant DL360 G9
Price range: ۵۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان through ۴۹۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
محصول فعلی
|
||||
|---|---|---|---|---|
| برند | HPE | HPE | HPE | HPE |
| مدل سرور | DL360 | DL80 | DL120 | DL160 |
| نسل سرور | G9 | G9 | G9 | G9 |
| نوع سرور | رک مونت | رک مونت | رک مونت | رک مونت |
| پردازنده های سازگار | v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 | v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 | v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 | v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 |
| حداکثر تعداد هسته قابل پردازش | 44 هسته | 28 هسته | 44 هسته | 36 هسته |
| چیپست | Intel® C610 Series Chipset | Intel® C610 Series Chipset | Intel® C610 Series Chipset | Intel® C610 Series Chipset |
| نوع حافظه رم | DDR4 RDIMM , LRDIMM , NVDIMM | DDR4 RDIMM , LRDIMM | DDR4 RDIMM ، LRDIMM | DDR4 LRDIMM , RDIMM |
| تعداد اسلات رم | 24 اسلات | 8 اسلات | 8 اسلات | 16 اسلات |
| تعداد کانال رم | 8 کانال | 8 کانال | 4 کانال | 8 کانال |
| ظرفیت نهایی رم | 3TB (24 × 128GB LRDIMM) @ 2400MHz 768GB (24 × 32GB RDIMM) @ 2400MHz 128GB (16 ×… | 256GB 8x 32GB RDIMM @2400MHz 256GB 8x 32GB LRDIMM @2400MHz | 256GB 8 x 32GB RDIMM @2133MHz 256GB 8 x 32GB LRDIMM @2400MHz | 1TB 16 x 64GB LRDIMM @2400MHz 512GB 16 x 32GB RDIMM @2400MHz |
| کارت شبکه | HPE Embedded 1Gb Ethernet 4-port 331i Adapter | HPE Embedded Dual Port 361i | HPE Ethernet 1Gb 2-port Adapter | HPE Ethernet 1Gb 2-Port 361i Adapter |
| کارت توسعه | رایزر اولیه: PCIe x16 , x8 قابلیت نصب رایزر ثانویه | رایزر اول: PCIe 3.0 x3 x16 PCIe 3.0 x2 x8 قابلیت نصب رایزر دوم | رایزر اول: یک اسلات PCIe 3.0 x16 قابلیت نصب رایزر دوم | رایزر اول: PCIe 3.0 x16 PCIe 3.0 x8 |
| RAID کنترلر | HPE H240ar Smart Host Bus Adapter | HPE Dynamic Smart Array B140i Controller | HPE Dynamic Smart Array B140i Controller | HPE Dynamic Smart Array B140i Controller |
| درایو نوری | بصورت آپشنال قابل نصب است: DVD-ROM, DVD-RW | نصب بصورت آپشنال: DVD RW Drive | — | — |
| نوع هارد قابل پشتیبانی | Hot Plug SFF SAS SSD Hot Plug SFF SATA SSD Hot Plug SFF SAS Hot Plug SFF SATA Ho… | Hot Plug LFF SAS Hot Plug LFF SATA Hot Plug LFF SATA SSD Non Hot Plug LFF SATA | Hot Plug SFF SAS Hot Plug SFF SATA Hot Plug LFF SAS Hot Plug LFF SATA Hot Plug S… | Hot Plug SFF SAS Hot Plug SFF SATA Hot Plug LFF SAS Hot Plug LFF SATA Hot Plug S… |
| حداکثر ظرفیت هارد | Hot Plug SFF SAS SSD 153.0TB 10 x 15.3TB Hot Plug SFF SATA SSD 76.8TB 10 x 7.68T… | Hot Plug LFF SAS 96.0TB 12 x 8TB Hot Plug LFF SATA 96.0TB 12 x 8TB Hot Plug LFF… | Hot Plug SFF SAS 16.0TB 8x2TB Hot Plug SFF SATA 16.0TB 8x2TB Hot Plug LFF SAS 40… | Hot Plug SFF SAS 16.0TB 8x2TB Hot Plug SFF SATA 16.0TB 8x2TB Hot Plug LFF SAS 40… |
| منبع تغذیه | HPE 500W, 800W, 1400W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply | HPE 550W, 900W FIO Power Supply | HPE 550W, 900W FIO Power Supply | HPE 550W, 900W FIO Power Supply |
| تعداد فن | یک پردازنده: 5 عدد دو پردازنده: 7 عدد | 4 فن برای یک پردازنده 6 فن برای دو پردازنده | بطور کل 5 فن 3 فن برای پردازنده + 2 فن Redundant | 4 فن برای یک پردازنده 6 فن برای دو پردازنده + 1 فن Redundant |
| درگاه ها | Serial 1x VGA 1x LAN 4X iLO 1X SD Slot 1X USB 3.0 5X | Video x1 LAN 2x USB 2.0 1x USB 3.0 3x Micro SD Slot 1x | Video 1x USB 2.0 1x USB 3.0 3x 1 Micro SD | Video 1x LAN 2x USB 2.0 1x USB 3.0 4x Micro SD 1x |
| سیستم عامل های قابل پشتیبانی | Microsoft Windows Server Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise S… | Microsoft Windows Server Red Hat Enterprise Linux RHEL SUSE Linux Enterprise Ser… | Microsoft Windows Server Red Hat Enterprise Linux RHEL SUSE Linux Enterprise Ser… | Microsoft Windows Server Red Hat Enterprise Linux RHEL SUSE Linux Enterprise Ser… |
| کارت گرافیک های قابل نصب | Integrated Matrox G200 video standard HPE NVIDIA Quadro P4000 Graphics Accelerat… | Integrated Matrox G200eH2 video standard | Integrated Matrox G200eH2 video standard | Integrated Matrox G200eH2 video standard |
| ویژگی های استاندارد | HPE Integrated Lights-Out iLO UEFI RESTful API Intelligent Provisioning Embedded… | HPE Integrated Lights-Out UEFI RESTful API Intelligent Provisioning Embedded Rem… | HPE Integrated Lights-Out UEFI RESTful API Intelligent Provisioning Embedded Rem… | HPE Integrated Lights-Out UEFI RESTful API Intelligent Provisioning Embedded Rem… |
| نسخه iLO | iLO 4 | iLO 4 | iLO 4 | iLO 4 |
برای کسب و کار خود نیاز به سرور دارید؟
یک تیم حرفه ای و آشنا به تمام سرورها و قطعات در شرکت رسام سرور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند.
سرور اچ پی HP ProLiant DL360 G9 Server
بررسی تخصصی مشخصات سرور HP ProLiant DL360 Gen9
سرور HP ProLiant DL360 Gen9 از سری سرورهای رک مونت 1U بوده که بعد از معرفی خانواده پردازندههای Intel Xeon E5-2600 v3 بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سرورهای بسیاری وجود دارند که از این نسل از پردازندهها استفاده میکنند که یکی از آنها HP ProLiant DL360 Gen9 است. ویژگی کلیدی این نسل از پردازندهها، افزایش تعداد هسته پردازشی به علاوه فرکانس پردازشی بیشتر آنها است که در کنار رمهای DDR4، کاربری و سرعت پردازش بسیار خوبی برای استفاده کنندگان به ارمغان میآورد. این سرور در سال 2014 به طور توسط HPE معرفی شد. به جز بحث پردازشی، در زمینه امنیتی پیشرفتهایی مانند ویژگی HPE Secure Compute Lifecycle معرفی شد.
مانند سرور DL380 Gen9 ، مدل DL360 Gen9 نیز بخوبی پردازندههای سری v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 را پشتیبانی کرده و با 24 اسلات حافظه، حداکثر از 768 گیگابایت رم RDIMM یا 3 ترابایت رم LRDIMM با سرعت حداکثر 2400 مگاهرتز پشتیبانی میکند. ظرفیت قابل استفاده به نوع پردازنده و چینش ماژولهای حافظه بستگی دارد. نسل 9 سرور DL360 بطور مجازی قادر است تا 44 هسته پردازنده را برای دو پردازنده 22 هسته ای پشتیبانی کند که به نسبت نسل قبلی خود یعنی نسل 8، سه برابر پیشرفت پردازشی دارد. همراه این مدل سرور میتوان رید کنترلر 12 گیگابایتی HP و همچنین اسلات PCIe را مد نظر داشت ضمن اینکه این مدل میتواند پشتیبان GPU یا کارت گرافیک نیز باشد. این مدل سرور از سری چیپستهای Intel C610 در مادربرد خود استفاده میکند.
سرور HPE DL360 G9 در کانفیگهای SFF مشخص، با استفاده از NVMe Enablement Kit و تجهیزات سازگار، از درایوهای NVMe پشتیبانی میکند. نوع شاسی، کیت نصب و سیستم خنککننده باید پیش از انتخاب NVMe بررسی شوند.
تعداد اسلاتها برای نصب رم 24 عدد میباشد که همانطور که گفته شد تا فرکانس 2400 مگاهرتز را پشتیبانی میکنند. اما ویژگی مهمی که پردازنده و رم همزمان پشتیبانی میکنند، Advanced ECC نام دارد. این ویژگی پردازشها را تا حد امکان خطایابی کرده از بروز مشکلاتی همچون کراش سیستم جلوگیری میکند. جلوی سرور، محل جایگیری 8 دیسک سخت از نوع SFF و 4 عدد از نوع LFF تعبیه شده است که میتوانند از نوع درگاه SATA یا SAS باشند. البته اگر مدیر آی تی تمایل داشته باشد، میتواند 2 هارد بیشتر در جایگاه مدیا بی داشته باشد که از نوع SSF باشند که به معنی داشتن 10 هارد SFF خواهد بود. پشتیبانی از باتری 96 واتی، تنوع در پورت های USB، VGA و سریال، از دیگر ویژگیهای سخت افزاری DL360 Gen9 است.
چه ویژگیهای جدیدی در نسل نهم معرفی شد؟
فناوری HPE SmartMemory
این فناوری با تشخیص و رفع خطاهای حافظه، پایداری و زمان کارایی سرور را افزایش میدهد. SmartMemory همچنین به طور خودکار پیکربندی حافظه را بهینه میکند و عملکرد را ارتقا میدهد.
رابط کاربری HPE OneView
این رابط کاربری یکپارچه، مدیریت و نظارت بر سرورهای HPE را ساده میکند. OneView وظایف مدیریتی مانند بهروزرسانی سیستمعامل، پیکربندی سختافزار و عیبیابی را آسانتر میکند.
فناوری HPE iLO 4
این فناوری یک کنسول مدیریت از راه دور پیشرفته را ارائه میدهد. iLO 4 امکان دسترسی و کنترل سرور را از هر مکانی و در هر زمانی فراهم میکند.
پشتیبانی از NVMe
سرورهای نسل نهم از حافظههای NVMe پشتیبانی میکنند که سرعت ذخیرهسازی را به طور قابلتوجهی افزایش میدهند.
شاسی جدید
HPE شاسیهای جدیدی را برای نسل نهم ProLiant معرفی کرد که انعطافپذیری و کارایی بیشتر را ارائه میدهند.
افزایش پورتهای PCIe
تعداد پورتهای PCIe در سرورهای نسل نهم افزایش یافته است که امکان اتصال دستگاههای جانبی بیشتر را فراهم میکند.
فناوری HPE Persistent Memory
این فناوری حافظهای با پایداری بالا و سرعت بالا را ارائه میدهد که برای برنامههای حساس به زمان ایدهآل است.
ارتقا در سیستم خنککننده
سیستم خنککننده در سرورهای نسل نهم ارتقا یافته است که به افزایش کارایی و کاهش مصرف انرژی کمک میکند.
تنوع بیشتر
HPE تنوع بیشتری از سرورهای نسل نهم را در مقایسه با نسلهای قبلی ارائه میدهد.
یکی از ویژگیهای قدرتمند یک سرور، قابلیت رید کردن هارد هاست که توسط کارت رید کنترلر انجام میگیرد. در سرور DL360 Gen9 از رید کنترلر HPE H240ar در حالت پیشفرض میتوان بهره برد. اما میتوان آنرا ارتقا داد و از کارت رید کنترلرهای قوی تری همچون P440ar استفاده نمود. بطور پیشفرش برای اعمال مدیریتی تحت صفحه نمایش، یک کارت گرافیک مدل Matrox G200 روی این سرور تعبیه شده است.
کاربردهای سرور HPE DL360 G9
سرور HPE DL360 G9 با شاسی رکمونت 1U، دو سوکت پردازنده و 24 اسلات رم، برای کسبوکارهایی مناسب است که به توان پردازشی قابل ارتقا در فضای محدود رک نیاز دارند. کانفیگ این سرور باید متناسب با تعداد کاربران، نوع نرمافزار و حجم پردازش انتخاب شود.
- میزبانی وبسایت، پنلهای مدیریتی و سرویسهای تحت وب
- اجرای سرویسهای شبکه مانند Active Directory، فایل سرور و VoIP
- مجازیسازی سبک تا متوسط با VMware، Hyper-V یا Proxmox
- اجرای نرمافزارهای مالی، CRM و سامانههای سازمانی
تفاوتهای سرورهای HPE ProLiant DL360 G9 و DL380 G9
| معیار مقایسه | HPE DL360 G9 | HPE DL380 G9 |
|---|---|---|
| نوع شاسی | رکمونت 1U | رکمونت 2U |
| پردازنده | حداکثر 2 پردازنده Xeon E5-2600 v3/v4 | حداکثر 2 پردازنده Xeon E5-2600 v3/v4 |
| ظرفیت رم | 24 اسلات؛ حداکثر 3 ترابایت LRDIMM | 24 اسلات؛ حداکثر 3 ترابایت LRDIMM |
| فضای ذخیرهسازی | 4 درایو LFF یا حداکثر 10 درایو SFF | حداکثر 12 درایو LFF یا 24 درایو SFF در بخش جلو |
| اسلاتهای PCIe | حداکثر 3 اسلات، بسته به رایزر و تعداد پردازنده | حداکثر 6 اسلات، بسته به رایزر و تعداد پردازنده |
| کاربرد مناسب | هاستینگ، سرویسهای شبکه و مجازیسازی سبک تا متوسط | مجازیسازی سنگینتر، دیتابیس و ذخیرهسازی گستردهتر |
| انتخاب مناسب | فضای محدود رک و نیاز به سرور متراکم 1U | نیاز به درایو و کارت توسعه بیشتر |
سرورهای HPE ProLiant DL360 G9 و DL380 G9 هر دو از خانوادههای سرورهای پردازنده اینتل Xeon است و به عنوان سرورهای رکمونتی محبوب برای محاسبات مرکزی و انجام کارهای متنوع در مراکز داده و سازمانها استفاده میشوند. در ادامه، تفاوتهای اصلی بین DL360 G9 و DL380 G9 را بررسی میکنیم:
با این حال، میتوانید بر اساس نیازها و کاربردهای خاص خود، بین این دو مدل سرور HPE ProLiant انتخاب کنید.
طبق معمول و البته مفید اکثر سرورهای پرطرفدار HPE، این مدل نیز کاربری را برای مدیران IT و شبکه بسیار آسان کرده است. تکنولوژی Hot Plug باعث شده تا بدون خاموش کردن قسمت یا کل سرور، سخت افزار ها را تغییر یا ارتقا داد. سخت افزارهایی همچون هارد، پاور و فنها از ویژگی Hot-Plug بهره میبرند. پردازنده و نرم افزار مدیریتی 4 iLO نیز برای کارشناسان شبکه و سرور نامی آشنا است.
نصب و بروزرسانی سیستم عاملها در این سرور نمی توانست آسانتر از این باشد! طبق تست انجام شده روی این سرور، از طریق ابزار HPE Intelligent Provisioning در زمان کمتر از 20 دقیقه میتوان ویندوز سرور 2012 و درایورهای آن را نصب نمود.
سیستم عاملهای زیر توسط این مدل پشتیبانی میشوند:
- Microsoft Windows Server: 2008 R2 (x64 only), 2012, 2012 R2
- Red Hat Enterprise Linux 6.5 and later
- SUSE Linux Enterprise Server 11 SP3 and later
- Ubuntu Server 14.04 and later
- VMware vSphere 5.1 U2 and later
- Citrix XenServer
- Solaris 11.1 and later
پیکربندی این سیستم عاملها براحتی توسط ویژگی HPE Intelligent Provisioning در کمترین زمان ممکن انجام میشود.
سرور HP ProLiant DL360 G9 از دو حالت بوت UEFI و Legacy پشتیبانی میکند. البته نوع بوت UEFI بسیار مطمئن تر و کاراتر است که در اینجا به آنها اشاره میکنیم:
- انجام بوت امن
- عملگر منحصر به سیستم عامل
- پشتیبانی از 2.2 ترابایت با استفاده از درایوهای بوت GPT
- استک USB 3.0
- ابزار پیاده سازی قدرتمند RESTful API برای iLO 4
- پشتیبانی از بوت PXE برای شبکههای IPV6
- پشتیبانی از کارتهای توسعه ای که نیاز به بوت UEFI دارند
- کانفیگ تحت شبکه
هرچند همیشه امنیت در سرورهای HPE مد نظر سازنده بوده و هست ولی در هر نسل جدیدتر این سرورها، امکانات بهینه تری برای امنیت آن در نظر گرفته شده است. در سرور سرور HP ProLiant DL360 G9 امکانات امنیتی زیر تعبیه شده است:
- پسورد هنگام روشن شدن
- پسورد کیبورد
- قفل سریع (Network Server Mode)
- کنترل بر روی درگاه سریال
- پسورد ادمین
- امکان تعریف 12 اکانت شخصی سازی شده که بر روی پروتکل SSL متصل میشوند
- امکان غیر فعال سازی iLO4 بصورت کلی
- TPM 2.0
طراحی و ساخت
اگر از سمت راست و جلوی دستگاه شروع کنیم، به یک درگاه USB و پنل LED ها، دکمه پاور و دکمه unit id میرسیم. سپس جایگاهی برای درایو CD/DVD میبینیم که بنا به نیاز کاربر، میتواند جایگاه دو هارد SFF نیز باشد. جایگاه هارد ها هم که کاملاً مشهود هستند. درگاه USB و همچنین VGA هم که جهت اعمال مدیریتی و تنظیماتی به کار میروند قابل رویت هستند.
جایگاه فنها نیز طبق معمول تمام سرورهای رک مونت hp بعد از هارد ها تعیین شده که همگی Hot plug هستند و که البته بصورت Redundant نیز قابل استفاده میباشند. فنها هوا را در صورت بسته بودن درب بالای سرور، بخوبی برای اجزای CPU و رمها هدایت میکنند. بطور معمول برای استفاده از یک پردازنده از 5 فن و برای استفاده از دو پردازنده باید از 7 فن استفاده نمود.
پشت سرور HP ProLiant DL360 G9 دو جایگاه پاور بوده که بر حسب نیاز کاربر میتواند یک عدد پاور مورد استفاده قرار گیرد. درگاههای VGA، شبکه، سریال و USB 3 نیز تعبیه شده اند. پاور قابل پشتیبانی این مدل سرور از نوع Flexible Slot Platinum hot plug در حالتهای 500 ، 800 و یا 1400 واتی است. تمامی این گزینههای سخت افزاری باید توسط کارشناس و بر اساس نیاز کسب و کار، تعیین شود.
کسب و کارهایی که از اپلیکیشنهای سنگینی همچون دیتابیسها و سیستمهای آمار و آنالیز استفاده میکنند، میتوانند از حافظههای دائم NVDIMM بهره ببرند که از سرعت پردازش بیشتری برخوردارند.
نتیجه گیری
سرور های اچ پی در مدلهای مختلف روانه بازار شده اند که طبق نیاز کاربر، سازمان، اداره و هر کسب و کار دیگری، کانفیگ (سخت افزار مورد نیاز) خود را میطلبد. در واقع انعطاف پذیری در انتخاب سخت افزار، اصلی ترین ویژگی سرورهای اچ پی است. سرور اچ پی DL360 Gen9 نیز از این ویژگیهای مستثنی نیست. کاربری و مدیریت آسان از طریق یک کامپیوتر یا لپ تاپ چه بصورت نزدیک و چه بصورت ریموت توسط iLO، قابلیت ارتقا سخت افزاری و همچنین ابعاد کمتر ارتفاع (1U) آن، ویژگیهای اصلی این سرور میباشد. با این حال برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره میتوانید با کارشناسان رسام سرور تماس حاصل فرمایید.
قیمت سرور HP DL360 G10 و سرور HP DL360 G11 را نیز مشاهده فرمایید.
سرور HP DL360 G9 استوک و کارکرده است؟
بله! سرور HP DL360 G9 استوک و استفاده شده است معمولاً! چرا که بعد از آن نسل دهم و یازدهم و نسلهای بعدی تولید و عرضه شدهاند که از هر نظر جدیدتر و تکنولوژی پیشرفتهتری دارند. همین دلایل و تصمیم مهندسان ارشد HPE باعث عدم تولید نسل نهم شده و اینروزها به آنها قدیمی و استوک میگوییم. اما مطمئناً هنوز کارایی خود را دارند.
سرور HP ProLiant DL360 G9 استوک
باید بدانیم سرورهای HPE نسل به نسل پیشرفته تر و قدرتمند تر میشوند. در حال حاضر نسل 9 نیز جزو نسلهای توقف تولید شده بوده و فقط بصورت استوک و کارکرده بفروش میرسد چرا که بعد از آن نسل جدیدتری روانه بازار شده است. بنابراین امکان وجود نوع آکبند یا نو نسل 8 و 9 بسیار پایین بوده و اکثراً کارکرده هستند.
چرا DL360 Gen9 بهتر از نسلهای قبلی است؟
سرورهای HP ProLiant DL360 Gen9 نسبت به نسلهای پیشین (مانند Gen8 و Gen7) بهبودهای چشمگیری در عملکرد، کارایی و مدیریت انرژی ارائه میدهند. مهمترین مزیتهای این نسل عبارتاند از:
۱. ارتقای چشمگیر پردازش و حافظه
-
پشتیبانی از پردازندههای Intel Xeon v3/v4 با فرکانس بالاتر (تا ۳٫۶ گیگاهرتز) و تعداد هستههای بیشتر (تا ۲۲ هسته).
-
افزایش پهنای باند حافظه با استفاده از DDR4 بهجای DDR3 در نسل Gen8 که تا ۵۰٪ بهبود سرعت دسترسی به دادهها را ایجاد میکند.
-
۲۴ اسلات رم (در مقایسه با ۱۶ اسلات در Gen8) برای پشتیبانی از حجم بالاتر حافظه (تا ۱٫۵ ترابایت).
۲. بهینهسازی مصرف انرژی و خنککاری
-
فناوری Intelligent Power Cap برای کاهش مصرف انرژی در حالتهای کمبار.
-
طراحی پیشرفته فنها با قابلیت تنظیم سرعت براساس دمای قطعات که تا ۳۰٪ کاهش مصرف برق نسبت به Gen8 را ممکن میسازد.
۳. افزایش انعطافپذیری ذخیرهسازی
-
پشتیبانی از هاردهای NVMe (در Gen8 محدود به SATA/SAS بود).
-
افزایش ظرفیت ذخیرهسازی تا ۱۲ درایو ۲٫۵ اینچی (SFF) یا ۴ درایو ۳٫۵ اینچی (LFF).
۴. مدیریت هوشمندتر با iLO 4
-
رابط مدیریتی iLO 4 (نسل قبلی: iLO 3) با قابلیت ریموت پیشرفته، مانیتورینگ بلادرنگ و عیبیابی سریعتر.
-
امنیت سختافزاری با ویژگیهایی مانند Secure Boot و Firmware Validation.
۵. سازگاری با فناوریهای روز
-
پشتیبانی از استانداردهای جدید شبکه مانند ۱۰GbE و FlexFabric.
-
بهبود رابطهای PCIe 3.0 با پهنای باند دوبرابر نسبت به PCIe 2.0 در Gen8.
سوالات متداول خرید سرور HP DL360 G9
سرور HP DL360 G9 برای چه کاربردهایی مناسب است؟
سرور HPE DL360 G9 برای میزبانی وب، سرویسهای شبکه، فایل سرور، نرمافزارهای مالی و سازمانی و مجازیسازی سبک تا متوسط مناسب است. تعداد ماشینهای مجازی و سطح پردازش قابل اجرا به مدل پردازنده، مقدار رم، نوع ذخیرهسازی و کنترلر RAID بستگی دارد.
سرور DL360 G9 از چه پردازنده و مقدار رمی پشتیبانی میکند؟
این سرور از حداکثر دو پردازنده Intel Xeon E5-2600 v3 یا v4 پشتیبانی میکند و با دو پردازنده 22 هستهای میتواند حداکثر 44 هسته فیزیکی داشته باشد. DL360 G9 دارای 24 اسلات رم است و حداکثر از 3 ترابایت LRDIMM، مقدار 768 گیگابایت RDIMM یا 128 گیگابایت NVDIMM پشتیبانی میکند. پشتیبانی از NVDIMM فقط در کانفیگهای سازگار با پردازندههای v4 امکانپذیر است.
تفاوت سرور DL360 G9 با DL380 G9 چیست؟
هر دو مدل از دو پردازنده Xeon E5-2600 v3 و v4 و 24 اسلات رم پشتیبانی میکنند. DL360 G9 دارای شاسی 1U است و فضای کمتری در رک اشغال میکند، اما DL380 G9 با شاسی 2U ظرفیت بیشتری برای نصب درایو و کارتهای توسعه دارد. برای هاستینگ و تراکم بیشتر در رک، DL360 مناسبتر است؛ برای ذخیرهسازی و توسعه سختافزاری بیشتر، DL380 انتخاب کاملتری محسوب میشود.
آیا سرور HP DL360 G9 از درایو NVMe پشتیبانی میکند؟
بله، اما پشتیبانی از NVMe در تمام کانفیگهای DL360 G9 بهصورت پیشفرض وجود ندارد. استفاده از NVMe به شاسی SFF سازگار، NVMe Enablement Kit، رایزر مناسب و در برخی کانفیگها کیت فن High Performance نیاز دارد. پیش از خرید درایو NVMe باید نوع شاسی و قطعات نصبشده روی سرور بررسی شوند.
هنگام خرید سرور DL360 G9 استوک چه مواردی باید بررسی شود؟
سلامت پردازنده و رم، وضعیت هارد یا SSD، کنترلر RAID، کش و باتری کنترلر، پاورها، فنها، پورتهای شبکه و عملکرد iLO 4 باید بررسی شوند. قیمت سرور DL360 G9 نیز به نوع شاسی، تعداد و مدل پردازنده، ظرفیت رم، تجهیزات ذخیرهسازی، کنترلر RAID و سلامت قطعات بستگی دارد.
جدول مشخصات
| ابعاد | 4.32 × 43.47 × 74.67 سانتیمتر |
|---|---|
| برند | |
| مدل سرور | |
| نسل سرور | |
| نوع سرور | |
| پردازنده های سازگار | v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 |
| حداکثر تعداد هسته قابل پردازش | 44 هسته |
| چیپست | Intel® C610 Series Chipset |
| نوع حافظه رم | DDR4 RDIMM , LRDIMM , NVDIMM |
| تعداد اسلات رم | 24 اسلات |
| تعداد کانال رم | 8 کانال |
| ظرفیت نهایی رم | 3TB (24 × 128GB LRDIMM) @ 2400MHz |
| کارت شبکه | HPE Embedded 1Gb Ethernet 4-port 331i Adapter |
| کارت توسعه | رایزر اولیه: |
| RAID کنترلر | HPE H240ar Smart Host Bus Adapter |
| درایو نوری | بصورت آپشنال قابل نصب است: |
| نوع هارد قابل پشتیبانی | Hot Plug SFF SAS SSD |
| حداکثر ظرفیت هارد | Hot Plug SFF SAS SSD 153.0TB 10 x 15.3TB |
| منبع تغذیه | HPE 500W, 800W, 1400W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply |
| تعداد فن | یک پردازنده: 5 عدد |
| درگاه ها | Serial 1x |
| سیستم عامل های قابل پشتیبانی | Microsoft Windows Server |
| کارت گرافیک های قابل نصب | Integrated Matrox G200 video standard |
| ویژگی های استاندارد | HPE Integrated Lights-Out iLO |
| نسخه iLO | iLO 4 |
10 دیدگاه برای سرور HP ProLiant DL360 G9
تماس با رسام سرور
کارشناسان ما آماده پاسخگوی برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع سرور و قطعات سرور اچ پی می باشند.
در صورت عدم پاسخگویی به تلفن ثابت، با شماره 09383824219 تماس حاصل فرمایید.
درخواست پیشفاکتور
تعداد مورد نظر خود را وارد کنید .

















مهدی –
سلام.آیا این سرور قابلیت اتصال 4 هارد LFF بعلاو یک هارد ssd دارد؟ ایا شاسی LFF موجود دارید؟
رسام سرور –
این مدل سرور به صورت ۴ هارد LFF پشتیبانی میکنه و همزمان میتونید از SSD هم استفاده کنید (بسته به کانفیگ و کنترلر). در مورد شاسی هم، نسخه LFF (چهار هارد بزرگ) برای این سرور وجود داره، برای موجودی لطفاً با فروش تماس بگیرید تا دقیق بررسی بشه
عارف –
سلام من اخر نفهمیدم چون نوشتید قابلیت پشتیبانی دارد یعنی وقتی بگیریم خودمون باید رم و سی پیو بهش اضافه کنیم یا به صورت پیش فرض روی خودش هست
رسام سرور –
درود بر شما،
بطور پیشفرض سرور با کانفیگ (پردازنده، رم و هارد و…) ارائه میشود و نیازی به اضافه کردن رم و CPU ندارد ولی شما میتوانید نوع پردازنده و مقدار رم و ظرفیت هاردها را تغییر دارد. برای مثال رم 128 گیگ را به 512 یا بیشتر تغییر داده و مدل پردازنده را بر اساس نوع فرکانس و تعداد هسته تغییر دهید. با این حال میتوانید جهت مشاوره یا کارشناس فنی شرکت رسام سرور تماس بگیرید.
محمود رابط –
سرور خیلی خفنیه هم قدرتش بالاست هم ارتقاش راحته
واسه کارای سنگین و مجازی سازی عالیه و ارزش خرید داره
محسن –
سلام وقتتون بخیر، میخواستم بدونم چه اقلامی همراه سرور ارائه میشه؟
(مثل Bezel kit یا کیت ریل و..)
آرین –
سایتتون واقعا در زمینه سرور کامله. ممنونم
رضا فیروزی –
با عرض سلام و خسته نباشید، رک مناسب برای این سرور چه اندازه باید باشه ؟؟؟
رسام سرور –
با عرض سلام و عرض ادب،
برای استفاده از سری DL سرورهای HPE باید از رک عمق 100 سانتیمتر استفاده نمود.
omid –
برای هاستینگ شما چه سروری را پیشنهاد می دهید
رسام سرور –
سلام وقت بخیر؛
به دلیل محاسبه هزینه نگهداری سرور به یونیت، بهتر است برای استفاده در دیتاسنتر از سرورهای سری DL360 استفاده شود که به صورت معمول یک سرور dl360 g9 با یک کانفیگ متوسط میتواند این کار را به نحو احسن انجام انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان رسام سرور تماس بگیرید.
دانیال –
سلام مهندس برای ورود به وب سایت اصلا نمیشود وارد شد ؟
رسام سرور –
سلام وقت شما بخیر؛
ورود از طریق شماره موبایل و دریافت کد ورود یکبار مصرف امکانپذیر است.
1234 –
سلام خسته نباشید. این سرور برای مجموعه های کوچک هم قابل استفاده هست؟
admin –
سلام
بله. این سرور قابلیت انعطاف و ارتقاء بالایی دارد
کیومرث –
غیر از تعداد هارد این مدل فرق دیگه ای با 380 داره؟
admin –
فرق انچنانی نیست برای توضیحات تکمیلی با بخش فنی تماس بگیرید