021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1399/03/28
358 بازدید

ده نکته جالب سرورها

ده نکته جالب سرورها

ده نکته جالب سرورها که شاید ندانید!

ده نکته جالب سرورها

در این مطلب بطور خلاصه و مفید به بررسی ده نکته جالب سرورها ‌می‌پردازیم که ممکن است شما به عنوان مدیر یا کارشناس IT در موردشان چیزی ندانید:

1- به طور کلی تفاوت زیادی از نظر پارامترهای اصلی بین سرورهای نسل‌‌های مختلف وجود ندارد. اساسا پردازنده و حافظه کوتاه مدت (رم) مهمترین پارامترهایی هستند که در نسل‌‌های مختلف سرورها تفاوت دارد و این تغییر محسوسی بر روی برنامه‌‌های قابل استفاده در سرور ایجاد نمی‌کند. البته باید در نظر داشت که سرعت انتقال داده و میزان توان برق مصرفی در سرورهای امروزی بهبود یافته است.

ده نکته جالب سرورها

2- سرورها بیشتر از آنچه به نظر ‌می‌رسد کار ‌می‌کنند. به طور معمول هر 3 سال نسل جدیدی از سرورها معرفی ‌می‌شوند. با این حال، تحقیقات نشان داده که سرورها به دلیل پیشرفت در سخت افزار ‌می‌توانند بین 6 تا 10 سال بدون مشکل کار کنند. این پیشرفت و ارتقا در پردازنده و رم باعث ‌می‌شود که نیاز حداقلی نرم افزارها و سرویس‌‌های نصب شده روی سرورها تا حداقل سه سال تامین شود.

3- حافظه موقت یا رم توسط هیچ کدام از شرکت‌‌های عرضه کننده سرور تولید نمی شوند. تحقیقات نشان داده که رم‌‌های OEM که توسط شرکت‌‌های Hynix، Micron و Samsung تولید ‌می‌شوند تفاوت چندانی با رم‌‌های تایید شده شرکت‌‌های عرضه کننده سرور ندارند. این شرکت‌‌ها ماژول‌‌های رم را با 40 تا 60 درصد قیمت پایین تر و به همراه گارانتی عرضه ‌می‌کنند.

برای بررسی سخت افزاری و خرید سرور HP برای کسب و کار خود کلیک کنید:

خرید سرور HP

4- رابطه VMware به سرور همانند رابطه DataCore به استوریج است. استوریج مجازی DataCore را ‌می‌توان به چندین دستگاه ذخیره سازی اختصاص داد، حتی اگر دستگاه‌‌ها توسط شرکت‌‌های OEM مستقل تولید شده باشند.

ده نکته جالب سرورها

5- سرورهای Blade طوری طراحی شده اند که در عین اینکه به طور قابل ملاحظه ای کوچک و متراکم هستند، توان برق مصرفی کم و سیستم خنک کننده بهینه ای دارند.

6- در ساخت درایوهای HGST برای اولین بار از هلیوم استفاده شده است. هلیوم اصطکاک داخلی را کاهش داده و میزان برق مصرفی را 23 درصد کاهش ‌می‌دهد.

7- VMware NSX با Nexus 3132Q Cisco سازگار است. به خوبی شناخته شده است که NSX از Arista ، Dell ، Juniper و سایر سوئیچ‌‌ها و دستگاه‌‌های بالای رک پشتیبانی ‌می‌کند. اگرچه سیسکو فقط ACI را به بازار عرضه ‌می‌کند، با این حال با NSX هم سازگار است و در واقع پیوندی بین نرم افزار تعریف شده و سخت افزار بالای سوئیچ‌‌های رک فراهم شده است.

8- امنیت دیتا سنترها توسط فایروال مجازی افزایش یافته است. اکثر فروشندگان فایروال، فایروال مجازی تولید ‌می‌کنند، که با VMware’s Hypervisor سازگار است.

ده نکته جالب سرورها

9- نرم افزار DataCore Parallel I/O رکورد جهانی را برای عملکرد بالا و قیمت برای استوریج‌‌ها و سیستم‌‌های hyper-converged شکست.

10- اگر به دنبال صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی هستید، سرورهای نسل فعلی، از آنجا که تولید کنندگان باعث بهبود طراحی قطعات ‌می‌شوند، از راندمان و بازدهی بیشتری برخوردار هستند.