021-91003839
تهران، خ قائم مقام فراهانی، نرسیده به بهشتی، کوچه دهم، پ 11، واحد 14

تاریخ ایجاد : 1399/05/15
56 بازدید

بررسی پردازنده های سرورهای HP نسل ده

بررسی پردازنده های سرورهای HP نسل ده

بررسی سی پی یو های سرورهای HP نسل 10

پردازنده های سرورهای HP نسل ده (Gen10)

اطلاعات مشتری ها و کاربران موجود در مراکز داده شما مدام در حال تغییر هستند. در واقع به مرور زمان ابرهای ترکیبی اضافه می شوند، امنیت تقویت یافته و مقیاس پذیری افزایش می یابد. بنابراین منطقی است که پردازنده هایی که به سرورهای مرکز داده مشتریان شما متصل هستند نیز تغییر کنند.

بررسی پردازنده های نسل ده سرورهای HP

به همین دلیل شرکت اینتل در سال های اخیر، پردازنده های مقیاس پذیر Intel Xeon Scalable را معرفی کرد. این CPU های جدید برای پشتیبانی از ابرهای ترکیبی، برنامه های پر تقاضا، افزایش امنیت مبتنی بر سخت افزار و همچنین ارائه خدمات پویا و بهینه سازی شده طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر دقیقاً چیزی هستند که مراکز داده امروزی خواستار آن هستند.

نیاز به خرید CPU سرور دارید؟
خرید CPU سرور

در حقیقت پردازنده های Scalable Intel Xeon همه این امکانات و حتی بسیاری از ویژگی های جدید و ابتکاری دیگر را ارائه می دهند. این ویژگی ها شامل افزونه بُردار پیشرفته اینتل (Advanced Vector Extension 512)  می باشد که باعث بهبود عملکرد و توان می شود. یکی دیگر از ویژگی های جدید این فناوری جدید قابلیت کاربردی Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) است که سرعت فشرده سازی داده ها و رمزنگاری را افزایش می دهد.

بررسی پردازنده های نسل ده سرورهای HP

با وجود اترنت های یکپارچه با سرعت بالا، مصرف برق کاهش یافته و زمان تاخیر انتقال بلوک های بزرگ ذخیره سازی و ماشین مجازی (VM) نیز بهبود یافته است. همچنین فناوری iWARP نیز با مدیریت اتصالات شبکه RDMA و از بین بردن صف، وقفه های مربوط به شبکه اتصال اترنت را تسریع می بخشد. این فناوری حتی عملکرد برخی از برنامه ها از جمله Storage Spaces Direct وVM migration را نیز بهبود می دهد.

بررسی پردازنده های نسل ده سرورهای HP

4 مدل جدید پردازنده های سرورهای HP نسل ده

خط پردازنده جدید اینتل، خانواده پردازنده های مقیاس پذیر یا Scalable Intel Xeon هستند. با این فناوری نام تجاری قبلی Xeon E5 / E7 با 4 مدل جدید جایگزین شده است:

  • پلاتین (Platinum): بهترین عملکرد، امنیت پیشرفته سخت افزاری و سرعت بالایی را ارائه می دهد. این پردازنده حداکثر 28 هسته را در خود جای داده و تا 8 سوکت یا 224 هسته در یک سیستم را پشتیبانی می کند. همچنین حداکثر 12 ترابایت حافظه رم را ساپورت می کند. SKU این مدل از شماره 81X شروع می شود.
  • طلا (Gold): عملکرد عالی، حافظه سریع، موتورهای به هم پیوسته/شتاب دهنده و قابلیت اطمینان پیشرفته‌ای را ارائه می دهد. این مدل 2 زیر مجموعه دارد: سری 5000 که حداکثر دارای 14 هسته بوده و در یک سیستم 4 سوکت حداکثر 56 هسته و 3 ترابایت حافظه را در اختیار شما می گذارد. سری 6000 حداکثر 88 هسته (دارای 4 سوکت پردازنده با 22 هسته در هر پردازنده) و 6 ترابایت حافظه را ارائه می دهد. SKU این مدل از 61xx و 51xx شروع می شود.
  • نقره (Silver): عملکرد کارآمد با نیاز به حداقل توان (حدود 70 وات) را ارائه می دهد. این پردازنده حداکثر 12 هسته و دو سوکت در یک سیستم را پشتیبانی می کند. همچنین قابلیت کار با 1.5 ترابایت حافظه را دارد. SKU این مدل از 41xx شروع می شود.
  • برنز(Bronze): عملکرد entry-level را با حداکثر 8 هسته و دو سوکت (یا 16 هسته در یک سیستم) و 1 ترابایت حافظه ارائه می دهد. SKU این مدل از 31xx شروع می شود

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.