021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1399/05/15
308 بازدید

بررسی پردازنده های سرورهای HP نسل ده

بررسی پردازنده های سرورهای HP نسل ده

بررسی سی پی یو های سرورهای HP نسل 10

پردازنده های سرورهای HP نسل ده (Gen10)

اطلاعات مشتری‌‌ها و کاربران موجود در مراکز داده شما مدام در حال تغییر هستند. در واقع به مرور زمان ابرهای ترکیبی اضافه ‌می‌شوند، امنیت تقویت یافته و مقیاس پذیری افزایش ‌می‌یابد. بنابراین منطقی است که پردازنده هایی که به سرورهای مرکز داده مشتریان شما متصل هستند نیز تغییر کنند.

بررسی پردازنده های نسل ده سرورهای HP

به همین دلیل شرکت اینتل در سال‌‌های اخیر، پردازنده های مقیاس پذیر Intel Xeon Scalable را معرفی کرد. این CPU های جدید برای پشتیبانی از ابرهای ترکیبی، برنامه‌‌های پر تقاضا، افزایش امنیت مبتنی بر سخت افزار و همچنین ارائه خدمات پویا و بهینه سازی شده طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر دقیقاً چیزی هستند که مراکز داده امروزی خواستار آن هستند.

نیاز به خرید CPU سرور دارید؟
خرید CPU سرور

در حقیقت پردازنده های Scalable Intel Xeon همه این امکانات و حتی بسیاری از ویژگی‌‌های جدید و ابتکاری دیگر را ارائه ‌می‌دهند. این ویژگی‌‌ها شامل افزونه بُردار پیشرفته اینتل (Advanced Vector Extension 512) ‌می‌باشد که باعث بهبود عملکرد و توان ‌می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌‌های جدید این فناوری جدید قابلیت کاربردی Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) است که سرعت فشرده سازی داده‌‌ها و رمزنگاری را افزایش ‌می‌دهد.

بررسی پردازنده های نسل ده سرورهای HP

با وجود اترنت‌‌های یکپارچه با سرعت بالا، مصرف برق کاهش یافته و زمان تاخیر انتقال بلوک‌‌های بزرگ ذخیره سازی و ماشین مجازی (VM) نیز بهبود یافته است. همچنین فناوری iWARP نیز با مدیریت اتصالات شبکه RDMA و از بین بردن صف، وقفه‌‌های مربوط به شبکه اتصال اترنت را تسریع ‌می‌بخشد. این فناوری حتی عملکرد برخی از برنامه‌‌ها از جمله Storage Spaces Direct وVM migration را نیز بهبود ‌می‌دهد.

بررسی پردازنده های نسل ده سرورهای HP

4 مدل جدید پردازنده های سرورهای HP نسل ده اچ پی

خط پردازنده جدید اینتل، خانواده پردازنده های مقیاس پذیر یا Scalable Intel Xeon هستند. با این فناوری نام تجاری قبلی Xeon E5 / E7 با 4 مدل جدید جایگزین شده است:

  • پلاتین (Platinum): بهترین عملکرد، امنیت پیشرفته سخت افزاری و سرعت بالایی را ارائه ‌می‌دهد. این پردازنده حداکثر 28 هسته را در خود جای داده و تا 8 سوکت یا 224 هسته در یک سیستم را پشتیبانی ‌می‌کند. همچنین حداکثر 12 ترابایت حافظه رم را ساپورت ‌می‌کند. SKU این مدل از شماره 81X شروع ‌می‌شود.
  • طلا (Gold): عملکرد عالی، حافظه سریع، موتورهای به هم پیوسته/شتاب دهنده و قابلیت اطمینان پیشرفته‌ای را ارائه ‌می‌دهد. این مدل 2 زیر مجموعه دارد: سری 5000 که حداکثر دارای 14 هسته بوده و در یک سیستم 4 سوکت حداکثر 56 هسته و 3 ترابایت حافظه را در اختیار شما ‌می‌گذارد. سری 6000 حداکثر 88 هسته (دارای 4 سوکت پردازنده با 22 هسته در هر پردازنده) و 6 ترابایت حافظه را ارائه ‌می‌دهد. SKU این مدل از 61xx و 51xx شروع ‌می‌شود.
  • نقره (Silver): عملکرد کارآمد با نیاز به حداقل توان (حدود 70 وات) را ارائه ‌می‌دهد. این پردازنده حداکثر 12 هسته و دو سوکت در یک سیستم را پشتیبانی ‌می‌کند. همچنین قابلیت کار با 1.5 ترابایت حافظه را دارد. SKU این مدل از 41xx شروع ‌می‌شود.
  • برنز(Bronze): عملکرد entry-level را با حداکثر 8 هسته و دو سوکت (یا 16 هسته در یک سیستم) و 1 ترابایت حافظه ارائه ‌می‌دهد. SKU این مدل از 31xx شروع ‌می‌شود