سرور HPE ProLiant DL380a Gen11
پارت نامبر: P54903-B21 – P54902-B21
سرور HPE ProLiant DL380a Gen11 محصولی از شرکت HPE است. این شرکت همزمان با معرفی سرور DL380 Gen11، نسخهی دیگری از همین نسل را نیز روانه بازار کرد که با حرف اختصاری «a» مشخص میشود. این حرف مخفف عبارت accelerator optimized (بهینهشده برای شتابدهندهها) است. این سرور از نوع سرورهای GPU است که برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون هوش مصنوعی در سطح سازمانی طراحی شده است. این محصول با پشتیبانی از چهار شتابدهندهی Double-Wide در قالب فرمفاکتور استاندارد 2U و 2P ارائه میشود و عملکرد خنککنندگی عالی برای GPUهای فشرده (متراکم) شما فراهم میآورد. این چهار پردازندهی گرافیکی در دو محفظه در جلوی سرور قرار گرفتهاند که منجر به شتابدهی چشمگیری میشود.
لیست قیمت سرور HPE ProLiant DL380a Gen11
برای کسب و کار خود نیاز به سرور دارید؟
یک تیم حرفه ای و آشنا به تمام سرورها و قطعات در شرکت رسام سرور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشند.
بررسی سرور HPE ProLiant DL380a Gen11
سرور HPE ProLiant DL380a Gen11 یکی از پیشرفتهترین سرورهای شتابدهنده گرافیکی (GPU) شرکت HPE است که به طور ویژه برای پاسخگویی به نیازهای فزاینده هوش مصنوعی سازمانی، یادگیری عمیق و بارهای کاری فشرده طراحی شده است. این محصول در کنار سرور معروف DL380 Gen11 معرفی شد، اما با حرف اختصاری «a» متمایز میگردد که مخفف عبارت accelerator optimized (بهینهشده برای شتابدهندهها) میباشد.
از مهمترین قابلیتهای این سرور، پشتیبانی همزمان از ۴ شتابدهنده Double-Wide در فرمفکتور استاندارد 2U و 2P است. این شتابدهندهها در دو محفظه مجزا در جلوی سرور جای گرفتهاند و با بهرهمندی از طراحی خنککننده پیشرفته (شش فن Dual-Rotor با کارایی بالا)، دمای GPUهای متراکم را به طور مؤثری کنترل میکنند. نتیجه این معماری، شتابدهی چشمگیر در پردازشهای موازی و افزایش بیسابقه توان محاسباتی برای بارهای کاری هوش مصنوعی و مهندسی است.
در قلب این سرور، پردازندههای مقیاسپذیر Intel Xeon Scalable نسل چهارم (Fourth Gen Intel Xeon Scalable) قرار گرفتهاند که همراه با پردازندههای گرافیکی پیشرفته، قادر به تسریع طیف وسیعی از وظایف هستند. از جمله این وظایف میتوان به یادگیری ماشینی (Machine Learning)، آموزش و استنتاج هوش مصنوعی (AI Training & Inference)، و همچنین برنامههای مهندسی پیشرفته و بارهای کاری فشرده گرافیکی اشاره کرد.
علاوه بر این، سرور HPE ProLiant DL380a Gen11 از فناوری PCIe 5.0 بهره میبرد که پهنای باند و توان عملیاتی داده را نسبت به نسلهای قبل به طور چشمگیری افزایش میدهد. همچنین با بهرهگیری از معماری متعادل ورودی/خروجی (I/O) در سراسر پردازندهها، هرگونه گلوگاه عملکردی حذف شده و حداکثر کارایی در سختترین شرایط کاری تضمین میشود.
نمای روبه رو سرور
- حذف سریع پانل دسترسی
- دکمه روشن/خاموش و LED پاور سیستم
- LED سلامت
- پورت سرویس iLO
- پورت USB 3.0
- LED وضعیت NIC
- دکمه UID/LED
- باکس شماره 2 GPU
- محل قرارگیری درایوها
- باکس شماره 1 GPU
- لیبل سریال
نمای داخلی سرور
- محل درایو های 8SFF NVMe و EDSFF
- قفسههای GPU برای 4 پردازنده گرافیکی با عرض double-wide یا 8 واحد پردازش گرافیکی single-wide
- 6 فن Hut plug با افزونگی N+1
- تشخیص نفوذ شاسی (اختیاری)
- منبع تغذیه اضافی
- رایزر ثانویه
- رایزر اولیه
- پورت داخلی USB 3.0
- محل قرارگیری 2 پردازنده
- اسلات DDR5 DIMM
نمای عقب سرور
- رایزر اولیه اسلات PCIe 5.0 (اسلات 2 و 3)
- رایزر ثانویه اسلات PCIe 5.0 (اسلات 5 و 6)
- منبع تغذیه 3 و 4 (برای برق کمکی GPU DW)
- منبع تغذیه 1 و 2 (برای برد سیستم)
- رابط VGA
- اسلات OCP 3.0 18/OCP2 (اختیاری)
- پورت سریال اختیاری
- پورت اختصاصی مدیریت iLO
- 2 پورت USB 3.0
- اسلات OCP 3.0 17/OCP1 (PCIe 5.0 x8، قابل ارتقا به x16)
انواع شاسی
- 4DW (double-wide GPU) chassis with one drive bay for drive cage options
- 8SW (single-wide GPU) chassis with one drive bay for drive cage options
پردازنده
در این سرور از 2 پردازنده نسل چهارم Intel® Xeon® Scalable پشتیبانی میکند. این پردازنده ها دارای فناوری نسل بعدی که از حداکثر 56 هسته در 350 وات و 24 DIMM برای حافظه DDR5 با سرعت حداکثر 4800 مگاهرتز پشتیبانی میکند.
| 4th Generation Intel® Xeon® Scalable Processor Family | ||
| Intel Xeon Models | CPU Frequency | Cores |
| Platinum 9462 Processor | 2.7 GHz | 32 |
| Platinum 8480+ Processor | 2.0 GHz | 56 |
| Platinum 8470 Processo | 2.0 GHz | 52 |
| Platinum 8468 Processor | 2.1 GHz | 48 |
| Platinum 8468V Processor | 2.4 GHz
2.1 GHz 1.8 GHz |
48
48 48 |
| Platinum 8460Y+ Processor | 2.0 GHz
2.1 GHz 2.3 GHz |
40
36 32 |
| Platinum 8458P Processor | 2.7 GHz
2.7 GHz 3.0 GHz |
44
40 32 |
| Platinum 8452Y Processor | 2.0 GHz
1.9 GHz 2.1 GHz |
36
32 24 |
| Gold 6454S Processor | 2.2 GHz
2.4 GHz 2.6 GHz |
32
24 16 |
| Gold 6430 Processor | 2.1 GHz | 32 |
| Gold 6426Y Processor | 2.5 GHz | 16 |
| Gold 6442Y Processor | 2.6 GHz | 24 |
| Gold 6448Y Processor | 2.1 GHz | 32 |
| Gold 6434 Processor | 3.7 GHz | 8 |
| Gold 6444Y Processor | 3.6 GHz | 16 |
| Platinum 8462Y+ Processor | 2.8 GHz | 32 |
| 4th Generation Intel® Xeon® Scalable Processor Family | ||
| Intel Xeon Models | CPU Frequency | Cores |
| Silver 4416+ Processor | 2 GHz | 20 |
| Gold 5418Y Processor | 2 GHz | 24 |
| Gold 5420+ Processor | 2 GHz | 28 |
| Gold 6438Y+ Processor | 2 GHz | 32 |
| Gold 6438M Processor | 2.2 GHz | 32 |
| Gold 6418H Processor | 2.2 GHz | 24 |
| Gold 6448H Processor | 2.2 GHz | 32 |
| Platinum 9462 Processor | 2.7 GHz | 32 |
| Gold 6438M Processor | 2.2 GHz | 32 |
| Gold 5515+ Processor | 3.2 GHz | 8 |
| Gold 6526Y Processor | 2.8 GHz | 16 |
| Gold 6542Y Processor | 2.9 GHz | 24 |
| Gold 6548Y+ Processor | 2.5 GHz | 32 |
| Gold 6534 Processor | 3.9 GHz | 8 |
| Gold 6544Y Processor | 3.6 GHz | 16 |
| Platinum 8562Y+ Processor | 2.8 GHz | 32 |
| Platinum 8568Y+ Processor | 2.3 GHz | 48 |
| Platinum 8570 Processor | 2.1 GHz | 56 |
| Platinum 8580 Processor | 2.0 GHz | 60 |
| Platinum 8592+ Processor | 1.9 GHz | 64 |
| Silver 4509Y Processor | 2.6 GHz | 8 |
| Silver 4514Y Processor | 2.0 GHz | 16 |
| Silver 4516Y+ Processor | 2.2 GHz | 24 |
| Gold 5520+ Processor | 2.2 GHz | 28 |
| Gold 6530 Processor | 2.1 GHz | 32 |
| Gold 6538Y+ Processor | 2.2 GHz | 32 |
| Platinum 8558 Processor | 2.1 GHz | 48 |
چیپست
از چیپست های Intel C741 پشتیبانی میکند و از iLO 6 استفاده میشود.
حافظه
از حافظه هوشمند DDR5 پشتیبانی میکند. دارای 24 اسلات DIMM (12 اسلات برای هر پردازنده) و 8 کانال در هر پردازنده (4 کانال با 2 اسلات DIMM و 4 کانال با 1 اسلات DIMM)
حداکثر ظرفیت (RDIMM)
- 3.0TB (24 x 128 GB RDIMM @4400 MT/s, 2DPC)
- 2.0TB (16 x 128 GB RDIMM @4800 MT/s, 1DPC)
رایزر
رایزر اولیه
| Primary Riser | |||
| Slots | Technology | Bus Width | Connector Width |
| 1 | N/A | N/A | N/A |
| 2 | PCIe 5.0 | x16 | x16 |
| 3 | PCIe 5.0 | x16 | x16 |
رایزر ثانویه
| Secondary Riser | |||
| Slots | Technology | Bus Width | Connector Width |
| 4 | N/A | N/A | N/A |
| 5 | PCIe 5.0 | x16 | x16 |
| 6 | PCIe 5.0 | x16 | x16 |
گرافیک
- Video modes up to 1920 x 1200@60Hz (32 bpp)
- 16MB Video Memory
HPE iLO 6 on system
- 32 MB Flash
- 8Gbit DDR 3 with ECC protection
حداکثر حافظه داخلی
- Hot Plug SFF NVMe PCIe SSD 122.88 TB 8 x 15.36 TB
- Hot Plug E3.S NVMe PCIe SSD 61.44 TB 8 x 7.68 TB
پاور
پاور های انعطاف پذیر (Flex slot) طرا الکتریکی و فیزیکی مشترکی دارند که امکان نصب بدون ابزار را به صورت Hot plug در این سرور ها فراهم میکند.این پاور برای عملکرد با راندمان بالا گواهی شده اند و همچنین گذینه خروجی برق را ارائه میدهد که به کاربران این امکان را میدهد که یک منبع تغذیه با اندازه مناسب برای پیکربندی سرور خود انتخاب کنید.
- HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit
- HPE 1800W-2200W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit
کنترلرهای ذخیره سازی
دستگاه های بوت NVMe
- HPE NS204i-u Gen11 NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device
RAID نرم افزاری
- Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC)
کنترلر سه حالته(Tri-Mode)
- HPE MR416i-p Gen11 12G Controller
- HPE MR416i-o Gen11 12G Controller
- HPE SR932i-p Gen11 24G Controller
سیستم عامل های قابل پشتیبانی
- Microsoft Windows Server
- VMware ESXi
- Red Hat Enterprise Linux (RHEL)
- SUSE Linux Enterprise Server (SLES)
- Canonical Ubuntu
باتری
- HPE 96W Smart Storage Lithium-ion Battery with 260mm Cable Kit
- HPE Smart Storage Hybrid Capacitor with 260mm Cable Kit
فن
از 6 فن dual-rotor hot-plug پشتیبانی میکند.
سوالات متداول سرور HP DL380a G11
سرور HPE ProLiant DL380a Gen11 دقیقاً چیست و چه کاربردی دارد؟
این سرور یک مدل تخصصی از خانواده HPE ProLiant است که برای اجرای سنگینترین بارهای کاری مرتبط با هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و شبیهسازیهای مهندسی طراحی شده. حرف «a» در نام آن مخفف «accelerator optimized» (بهینهشده برای شتابدهندهها) است و تمرکز اصلی آن پشتیبانی از چندین پردازنده گرافیکی (GPU) قدرتمند در کنار پردازندههای اصلی اینتل است.
از چه پردازندههایی در این سرور استفاده میشود؟
این سرور از پردازندههای نسل چهارم اینتل Xeon Scalable پشتیبانی میکند. حداکثر میتوان دو پردازنده (فرمفاکتور 2P) نصب کرد که هر کدام تا ۵۶ هسته و توان حرارتی (TDP) تا ۳۵۰ وات دارند. مثلاً مدل Intel Xeon Platinum 8592+ با ۶۴ هسته روی آن قابل نصب است.
حداکثر رم و نوع حافظه پشتیبانی شده چقدر است؟
سرور دارای ۲۴ اسلات رم (۱۲ اسلات برای هر پردازنده) است و از حافظههای DDR5 با سرعت بالا (انواع RDIMM) پشتیبانی میکند. حداکثر رم پشتیبانی شده ۳ ترابایت است (با ۲۴ ماژول ۱۲۸ گیگابایتی). همچنین گزینه ۲ ترابایت رم با ۱۶ ماژول ۱۲۸ گیگابایتی برای پهنای باند بالاتر نیز وجود دارد.
چند کارت گرافیک (GPU) میتوان داخل این سرور نصب کرد؟
بسته به نوع شتابدهنده:
- حداکثر ۴ شتابدهنده دو عرضه (Double-Wide)
- یا حداکثر ۸ شتابدهنده تک عرضه (Single-Wide)
این GPUها در دو باکس مجزا در جلوی سرور قرار میگیرند تا خنککنندگی بهینهای داشته باشند.
سیستم خنککننده چگونه برای GPUهای داغ طراحی شده؟
برای کنترل گرمای تولیدشده توسط GPUهای متراکم، از ۶ عدد فن دوتایی (Dual-Rotor) داغتعویض (Hot-plug) با کارایی بالا استفاده شده است. این فنها حتی در فشار کاری ۱۰۰٪، سرور را خنک نگه میدارند.
حداکثر فضای ذخیرهسازی چقدر است؟
بسته به نوع درایو:
- با درایوهای SFF NVMe PCIe SSD: تا ۱۲۲/۸۸ ترابایت (۸ ماژول ۱۵/۳۶ ترابایتی)
- با درایوهای E3.S NVMe PCIe SSD: تا ۶۱/۴۴ ترابایت (۸ ماژول ۷/۶۸ ترابایتی)
همه درایوها داغتعویض هستند.
چه پاورهایی روی این سرور قابل نصب است؟
از منبع تغذیه انعطافپذیر HPE Flex Slot استفاده میشود که داغتعویض و با راندمان بالا است. گزینههای موجود در صفحه محصول:
- HPE 1600W Platinum (پلاتینیوم)
- HPE 1800W-2200W Titanium (تیتانیوم)
قابلیتهای شبکه در این سرور چیست؟
سرور دارای یک اسلات OCP 3.0 (با سرعت PCIe 5.0 x8 – قابل ارتقا به x16) و یک اسلات OCP اختیاری دیگر است. این اسلاتها به شما اجازه میدهند کارتهای شبکه پرسرعت مانند ۲۵/۱۰۰/۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه نصب کنید.
چه سیستمعاملی روی این سرور نصب میشود؟
با طیف گستردهای از سیستمعاملهای سازمانی سازگار است:
- Microsoft Windows Server
- VMware ESXi
- Red Hat Enterprise Linux (RHEL)
- SUSE Linux Enterprise Server (SLES)
- Canonical Ubuntu
جدول مشخصات
| برند | |
|---|---|
| مدل سرور | |
| نسل سرور | |
| نوع سرور | |
| پردازنده های سازگار | پردازنده نسل چهارم Intel® Xeon® Scalable |
| حداکثر تعداد هسته قابل پردازش | 56 هسته |
| نوع حافظه رم | DDR5 DIMM |
| تعداد اسلات رم | 24 اسلات |
| تعداد کانال رم | 8 کانال |
| ظرفیت نهایی رم | 3.0TB (24 x 128 GB RDIMM @4400 MT/s, 2DPC) |
| کارت توسعه | رایزر اولیه: |
| RAID کنترلر | دستگاه های بوت NVMe |
| نوع هارد قابل پشتیبانی | Hot Plug SFF NVMe |
| حداکثر ظرفیت هارد | Hot Plug SFF NVMe PCIe SSD 122.88 TB 8 x 15.36 TB |
| منبع تغذیه | HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| تعداد فن | 6 |
| سیستم عامل های قابل پشتیبانی | Microsoft Windows Server |
| ویژگی های استاندارد | ACPI 6.3 Compliant |
| نسخه iLO | iLO 6 |
تماس با رسام سرور
کارشناسان ما آماده پاسخگوی برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع سرور و قطعات سرور اچ چی می باشند.
در صورت عدم پاسخگویی به تلفن ثابت، با شماره 09383824219 تماس حاصل فرمایید.
درخواست پیشفاکتور
تعداد مورد نظر خود را وارد کنید .



















دیدگاهها
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.