ساعت کاری 8:30 – 17:30

تهران، خ سهروردی شمالی، هویزه غربی، خ یوسفی، کوچه کوشش، پ ۳۵، واحد ۹

021-91008063

استوریج HP ، قیمت و خرید استوریج یا سرور ذخیره سازی اطلاعات اچ پی

استوریج ها (Storage) می­ تواند به سه دسته کلی DAS، NAS و SAN تقسیم شود. تصمیم راجع به اینکه کدامیک انتخاب مناسبی است بستگی به موارد زیر دارد.

 • ظرفیت: چه مقدار اطلاعات نیاز به ذخیره سازی دارید؟
 • مقیاس پذیری: در طی 5 تا 10 سال آینده چه مقدار اطلاعات نیاز به ذخیره سازی دارید؟
 • قابلیت اطمینان: آیا کسب و کار شما می­ تواند بدون اطلاعات، فایل ها و برنامه ­ها دوام بیاورد؟ این نبود اطلاعات چه خساراتی بر کسب و کار شما خواهد زد؟
 • پشتیبانی و بازیابی: آیا شما اطلاعات خود را بازیابی می­کنید؟ هر چند وقت یک بار؟ چه اتفاقی خواهد افتاد اگر شما اطلاعات خود را از دست بدهید؟
 • کارایی: چه تعداد از کارمندان نیاز دارند که به اطلاعات دسترسی داشته باشند؟ به چه طریقی؟ از راه دور یا در سطح مجموعه و معمولا چقدر؟
 • بودجه: قصد دارید چه مقدار هزینه کنید؟
 • اپراتور IT و منابع: آیا شما یک فرد متخصص برای IT که سیستم شما را مدیریت کند را در اختیار دارید؟

برای خرید استوریج HP ، تعمیر و پشتیبانی آن با ما تماس بگیرید: 02191008063

استوریج اچ پی

استوریج های دَس DAS – Direct-Attached Storage

DAS یک راه حل ساده، با نگهداری آسان و کم هزینه است که در واقع درآن سیستم استوریج یا بخشی از سرور یا کامپیوتر میزبان است و یا به صورت مستقیم با آن در ارتباط است. این می ­تواند بر خلاف استوریج شبکه (NAS)، به سادگی یک هارد External باشد که سرورها بوسیله شبکه به آن متصل هستند. DAS که در بسیاری از زیرساخت ­های IT واحدهای استوریج DAS بزرگ استفاده می ­شود، می­تواند در محفظه های (Rack) با چند دیسک منطبق شود.

برای کسب و کارهایی که در حال توسعه هستند و باید انعطاف پذیری بالاتری داشته باشند، توانایی DAS برای افزایش هاردها شاید محدود باشد. بخصوص آنهایی که در مدت زمان کمتری نیاز به پیشرفت بیشتری دارند.

 • بهترین سناریوی استفاده: DAS برای کسب و کارهای کوچک که نیاز دارند اطلاعات را به صورت محلی (Local) به اشتراک بگذارند ایده­آل است. آنهایی که قصد دارند هزینه کمتری کنند و فرد متخصصی برای نگهداری سیستم ­های پیچیده ندارند یا در حد کمی دارند.
 • بدترین سناریوی استفاده: DAS انتخاب مناسبی برای کسب و کارهایی که سریعا در حال پیشرفت هستند، نیست. همچنین برای آنهایی که نیاز دارند انعطاف پذیری بالایی داشته باشند، اطلاعات را از راه دور به اشتراک بگذارند و یا کاربرهای زیادی را در یک زمان پشتیبانی کنند نیز گزینه خوبی نیست.

استوریج های نَس NAS – Network-Attached Storage

NAS سیستمی برای به اشتراک گذاری فایل­ها از طریق شبکه است. این روش کارایی و قابلیت اطمینان را بالا می­برد و همچنین قابلیت­هایی مثل RAID کردن و استفاده از Multi-Drive برای جابجایی درایوها در کارهایی با حجم بالا را دارد.

استوریج NAS همچنین راه حل مناسبی برای قوی تر کردن سیستم­های استوریج DAS می باشد. بعلاوه متمرکز کردن سیستم اشتراک گذاری (Sharing) هزینه کمتری را برای کارکرد دائم استوریج ایجاد می­کند. پیچیدگی استفاده را کم و قابلیت اطمینان را در صورت از کار افتادن و قطع شدن سیستم افزایش می­دهد

 • بهترین سناریوی استفاده: انتخاب NAS، برای مراکز تجاری معمولی کوچک یا متوسط (SMB) ها و سازمان ­هایی که نیاز به نگهداری حداقلی، قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری برای بالا رفتن حجم استوریج در مدت زمان کوتاه را دارند، عالی است. همچنین برای مراکزی که در حال پیشرفت چه از نظر حجم اطلاعات و چه از نظر تعداد کاربرها هستند، انتخاب مناسبی است. NAS بهترین استوریج انتخاب شناخته شده و معروف برای SMB هاست.
 • بدترین سناریوی استفاده: NAS برای دستگاه های server class که در سازمان تجاری بزرگ کار می­کنند شاید در مورد انتقال داده­هایی که توسط فیبر نوری منتقل می­شوند به اندازه کافی خوب نباشد. همچنین نرخ انتقال اطلاعات یکی دیگر از مشکلات NAS است.
استوریج اچ پی
استوریج اچ پی

استوریج های سَن SAN – Storage Area Network

SAN یک سیستم استوریج اختصاصی با کارایی بالا است که اطلاعات را به صورت Block-level بین سرورها و دستگاه های ذخیره سازمنتقل می­کند. SAN ها عموما در دیتاسنترها، مراکز تجاری یا محیط های محاسبه مجازی (virtual computing) استفاده می ­شوند. این سیستم هم سرعت DAS و هم قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری NAS را توامان دارا است. SAN یک استوریج بسیار پیچیده است که نیاز به پشتیبانی فنی قوی و برنامه­های کنترل پیچیده دارد.

 • بهترین سناریوی استفاده: SAN بهترین انتخاب برای اشتراک گذاری اطلاعات block-level فایل­ها و برنامه­های دیتاسنترها یا سازمان های تجاری بزرگ می باشد.
 • بدترین سناریوی استفاده: SAN می ­تواند یک سرمایه گذاری قابل توجه برای سازمان­های بزرگ باشد، هرچند راه حلی پیچیده محسوب می ­شود. سازمان­های کوچک و متوسط با بودجه های محدود و کارشناسان فنی کم، نیازی به استفاده از SAN ندارند.

انتخاب اینکه کدام استوریج بهترین انتخاب برای کسب و کار شماست کاملا بستگی به این دارد که کدام شاخص شبکه مدنظر شماست. با دانستن از این موضوع که کدام فاکتور برای عملکرد سازمان شما اساسی تر است می­توان بهترین نوع استوریج را انتخاب کرد.

برای برنامه­های وسیع، انتخاب بهترین استوریج مخصوصا برای کسانی که تا بحال در سطح تجاری از آن استفاده نکرده ­اند می­ تواند مسئله پیچیده و مشکلی باشد. کارشناسان رسام سرور، آماده ارائه راهکار و خدمات پشتیبانی و تعمیر سرورهای شما هستند.

استوریج اچ پی