021-91003839
تهران، سید خندان، خ برازنده، پلاک 56، واحد 112
تاریخ ایجاد : 1400/06/24
378 بازدید

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک در دیتاسنتر

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک در دیتاسنتر

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک سرور

چینش اجزای یک رک سرور می‌تواند فرآیندی ظریف باشد. البته احتمالا نکات خوبی درباره ساختن رک سرور شنیده‌اید، اما شاید اشتباهات رایجی صورت پذیرد. لیستی از مشکلات ایجاد فراهم آورده‌ایم که ممکن است تا زمانی که پیش نیامده‌اند به آنها توجهی نکنید. از برداشتن سوراخ پیچ تا کشیدن کابل‌‌های فیبر نوری، مواردی است که در اینجا باید مراقب آنها باشید.

از صفر شروع به ساختن کنید

رک‌های سرور به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ظرفیت وزنی خاصی را بدون در نظر گرفتن اینکه وزن داخلی آن کجاست، پشتیبانی کنند. با این حال، اگر یک رک بسیار سنگین شود، ممکن است واژگون شود. به خاطر خودتان هم که شده، ممکن است قصد داشته باشید چیزهای سنگین را در قسمت پایین قرار دهید. در حال حاضر نصب برخی از ریل‌ها به 2 نفر نیاز دارد. تصور کنید که باید یک UPS را به تنهایی از رک بالایی جدا کنید.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

درست کردن سوراخ رک

این روزها اکثر رک‌ها از سوراخ‌‌های مربعی استفاده می‌کنند، به این معنی که بیشتر اوقات از پیچ‌های قفس استفاده می‌شود. نکته جالب در مورد پیچ‌های قفس این است که می‌توانید آنها را به راحتی جدا کرده و در صورت جدا شدن تعویض کنید. با این وجود، اگر یک رک بازسازی شده یا یک دستگاه از پیش نصب شده خریداری می‌کنید، این احتمال وجود دارد که سوراخ‌های با روکشی روی آن‌ها داشته باشید. اگر سرانجام درپوش‌ها را از سوراخ رک سرور جدا کنید، کار چندانی نمی‌توانید برای تعمیر آنها انجام دهید. شخصی در Reddit با این مشکل مواجه شد و بهترین پاسخ ممکن را ارائه داد: یک رک جدید با برش‌های مربعی تهیه کنید. ارزش وقت و انرژی به منظور تعمیر را ندارد.

عدم خرید لوازم جانبی مدیریت کابل

برنامه‌ریزی نکردن برای مدیریت کابل پیش از فرا رسیدن موعد، یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. افراد زیادی هستند که تا وقتی که دیر نشده به فکر راه‌حل‌های برای برطرف کردن نیازهای مدیریت کابل نمی‌افتند و مجبور می‌شوند همه چیز را برای برای برطرف کردن مشکل از هم جدا کنند.

تنظیم مجدد کابل‌ها به این معنی است که شما باید زمان خرابی را در نظر بگیرید، که بسته به شرایط ممکن است کاری غیرعملی باشد. اگر در چنین شرایطی به سر می‌برید، مطمئن شوید که کابل‌های شما دارای کد رنگی و برچسب گذاری هستند تا کار تعمیر و نگهداری به سهولت ممکن شود.

رها کردن آن در اطراف کودکان

بچه‌‌ها دوست دارند سرگرم شوند. از نظر آنها تماشای کنار هم قرار دادن رک سرور شبیه به تماشای خشک شدن رنگ است. آنها همچنین غیرقابل پیش‌بینی هستند و ممکن است بازی با کابل‌های فیبر نوری برایشان لذت‌بخش باشد. برخی معتقدند که کاهش این خطر بستگی به مهارت‌های فرزندپروری دارد، اما بهتر است زمانی که کودکان در اطراف شما نیستند کار را پیش ببرید.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

سرورها باید توسط 2 نفر در ریل قرار گیرند

حتی اگر آنقدر قوی هستید که می‌توانید یک ماشین را بلند کنید، ایده خوبی است که کسی در نصب سرور به شما کمک کند. اگر هنگام بالا بردن سرور اتفاقی رخ دهد، احتمال بیشتری وجود دارد که در صورت وجود شخص دیگری به عنوان پشتیبان، وسیله‌ای را خراب نکنید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که با حضور شخص دیگری در هنگام نصب از رخ دادنش پیشگیری می‌شود، بیرون کردن کودکان از اتاق است. این احتمال بسیار زیاد است که نوزادان یا کودکان خردسال حین نصب رک بی‌حوصله شوند و در این هنگام ‌می‌توانند کاملا غیرقابل پیش‌بینی شوند. تجهیزات گران هستند، بنابراین بهتر است همه خطرات را کاهش دهید.

ابعاد فیزیکی همه اجزای خود را بشناسید

قبل از خرید هرگونه رک یا ریل، ضروری است که ابعاد تجهیزات شبکه را بدانید. رک شما باید بتواند عرض، عمق و ارتفاع تجهیزات کنونی و آینده شما را کنترل کند.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

درباره اندازه‌ها استانداردهای متداول وجود دارد، اما هرچه تجهیزات بیشتری داشته باشید، بررسی همه آن‌ها امر سختی خواهد بود. هنگامی که شروع به افزودن لوازم جانبی می‌کنید، مرز بین آنچه مناسب است و آنچه جای نخواهد شد را بدانید.

نداشتن پیچ قفس به اندازه کافی

پیچ‌های قفس به منبع اصلی نصب رک در سرور تبدیل شده‌اند. برای استانداردسازی تجهیزات نامتناسب نصب، ضروری هستند. اغلب، با رک‌های مربع همراه نمی‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را به صورت جداگانه تهیه می‌کنید. همچنین مستعد شکستن هستند، بنابراین ممکن است بخواهید چند مورد بیشتر از آنچه نیاز دارید بردارید.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

در ساخت رک‌های سرور خودساخته دقت کنید

ذخیره پول در هر کجا که ممکن باشد امری هوشمندانه است، اما استانداردسازی‌های مختلف می‌تواند ساخت یک رک به صورتی با دقت را برای یک فرد دشوار کند. در اینجا مثالی از شخصی آورده شده است که تا زمانی که قفسه خودساخته به اتمام نرسیده، متوجه نشده که مشکلی پیش آمده است.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

کاربر Reddit: یک قفسه خودساخته از قاب چوبی بسازید و عرض بین نوارهای قفسه را دقیقا 19 اینچ تنظیم کنید. خوب، به نظر می‌رسد که همه تولیدکنندگان به این موضوع احترام نمی‌گذارند که قسمت داخلی بین نوارهای ریل باید 1 سانتی‌متر (0.5 اینچ) گسترده‌تر باشد تا در سوئیچ‌های UNifi، سرورهای Supermicro و HP قرار گیرد.

هنگام خرید رک جدید، از محصولی استفاده کنید که دارای ضمانت بازگشت.

مطمئن شوید که پریزهای برق کافی دارید و نزدیک هستند

همه در شرایطی قرار گرفته‌اند که برآمدگی‌های روی دیوار استفاده از تمامی پریزها را برای آنها ممنوع کرده است. همین وضعیت می‌تواند در مراحل پایانی مراحل ساخت سرور رخ دهد.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

حصول اطمینان از این امر که پریزهای دیواری می‌توانند اندازه و ولتاژ همه چیزهایی را که برای اتصال به برق نیاز دارید، بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است نیاز داشته باشید تا کابل‌های افزونه را از جاهای دیگر منتقل کنید یا پریز‌های جدیدی نصب کنید. هیچ کس از عدم بستن درب به دلیل کابل اضافی لذت نمی‌برد و ایجاد پریزهای جدید می‌تواند هزینه‌بر باشد.

به منظور مدیریت کابل‌ها اتاق را ترک کنید

اگر یک رک سر تا پا از تجهیزات پر شده باشد، نمی‌توانید از میله‌های به خصوص برای مدیریت کابل استفاده کنید. در صورت داشتن یک رک که کامل به دیوار نصب شده است، دسترسی به بازوهای مدیریت کابل نیز ممکن است دشوار باشد.

جلوگیری از اشتباهات پر کردن رک

کابل‌های شبکه، به ویژه کابل‌های فیبر نوری ممکن است ظریف باشند. اگر در موقعیتی قرار بگیرید که برای مدیریت کابل‌‌ها نیاز به وسایل اضافی باشد، ممکن است یکپارچگی آنها را به خطر بیندازید.


رسام سرور آماده ارائه خدمات مشاوره فروش سرور HP و قطعات آن در ایران می‌باشد.